Майнинг криптовалют може принести Казахстану $1,5 млрд протягом наступних 5 років, пише Cointelegraph з посиланням на звіт Асоціації блокчейн та індустрії дата центрів Казахстану (NABDC).
Казахстан може заробити на майнингу $1,5 млрд за наступні 5 років
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Наразі майнингова індустрія приносить країні близько 98 млрд тенге ($230 млн) щороку. Для порівняння: ВВП Казахстану за 2020 рік становив $169,8 млрд. За словами голови NABDC Алана Дорджиєва:
«Цифра у 98 млрд тенге — це ефект лише економічної діяльності компаній, що займаються майнінгом офіційно. Якщо ми врахуємо „сірих“ майнерів, цю цифру можна сміливо помножити на два.»
Під «сірими майнерами» маються на увазі особи, що займаються майнингом без офіційної реєстрації.
Казахські майнери поступаються лише американським
За даними Кембриджського університету Казахстан посідає друге місце в світі за майнінговою активністю. На Центральноазійську країну припадає 18,1% світового хешрейту (сумарної обчислювальної потужності майнінгового обладнання, задіяного в процесі видобутку криптовалюти). Для порівняння: на США, що посіли перше місце, припадає 35,4% а на РФ, що знаходиться на третьому місці, — 11,23%.
Читайте також: Енергію Южно-Української АЕС використовуватимуть для майнингу
Це пояснюється порівняно низькою вартістю електроенергії в Казахстані, яку забезпечують великі поклади вугілля. Так, середня вартість електроенергії для підприємств у Казахстані становить близько $0,054 за кВт, що більш ніж вдвічі дешевше, ніж середня вартість ціни у світі ($0,124 за кВт).
Майнери створюють надмірне навантаження на мережу
NABDC закликала владу до боротьби з нелегальними майнерами, чия діяльність може викликати нестачу енергії. За оцінками Дорджиєва, «сірі майнери» споживають близько 500 МВт щороку.
Раніше у жовтні Міністерство енергетики Казахстану вже запропонувало встановити обмеження на обсяг електроенергії, яку може використовувати криптоіндустрія.
Чи надовго майнери зупинилися у Казахстані
Казахстан став популярним серед майнерів після того як Китай, колишній лідер галузі, почав переслідувати криптоіндустірію.
Читайте також: Топ-5 країн за обсягом майнінга біткоїна. Китайські майнери переїжджають до Казахстану
Однак деякі експерти вважають, що для більшості з них Казахстан — це лише тимчасовий прихисток. Алекс Браммер з майнингової фірми Luxor Mining, вважає, що майнери залишатимуться у країні доки їх застаріле обладнання не вийде з ладу.
«Потім ці компанії ймовірно розмістять нові апарати у більш стабільних країнах, з ефективнішим енергоспоживанням», — прогнозує він.
Коментарі - 3