Економіка України може втратити 0,3% від ВВП за один місяць встановлення жорсткого локдауну по всій території. Така оцінка міститься в Інфляційному звіті Національного банку за жовтень.
Місяць жорсткого локдауну коштуватиме економіці 0,3% ВВП — НБУ
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Базовий сценарій макропрогнозу НБУ передбачає карантин «червоних зон» окремо за регіонами, але регулятор визнає можливість розповсюдження карантину на всю територію України.
За оцінкою НБУ впровадження на один місяць жорсткого локдауну по всій території країни призведе до додаткових 0.3 в.п. втрат ВВП цього року. У разі жорсткого локдауну також зросте потреба в додаткових бюджетних витратах.
Водночас негативний вплив більше позначатиметься на пропозиції, ніж на попиті, що може зумовити посилення проінфляційного тиску, додають в Нацбанку.
Читайте також: Втрати в «червоній зоні»: Кафе та ресторани скоротили виручку на 34% (дослідження)
Контекст
За прогнозами регулятора, номінальний ВВП України за 2021 становитиме 5 190 млрд. Також в НБУ прогнозують, що інфляція в Україні уповільниться до 9,6% наприкінці цього року, а у 2022 повернеться до цілі 5%
Сьогодні в Україні діє адаптивний карантин, згідно з яким існують чотири рівні епідемічної небезпеки: зелений, жовтий, помаранчевий, червоний. З 23 вересня вся Україна була переведена в «жовту» зону. З 15 жовтня в «червоній» зоні знаходиться Херсонська область.
З 18 жовтня в «червону» зону епідемічної небезпеки поширення COVID-19 перешли Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська області.
Коментарі - 5
— Пройшло пів року влади Зеленського, поки зрозуміли, що на «Укравтодорі» можна гарно заробити. Торік Шефір із Єрмаком перелаштували правила гри в цій галузі на свою користь. Маржі — гігантські. На «Укравтодор» уже ідуть не 10, а 11 відсотків держбюджету. Доля «великого крадівництва» у «Великому будівництві» сягає близько 30 відсотків із виділених майже 125 мільярдів гривень. Це дозволяє всій групі «Слуг народу» вести лакшері життя.
Потім ідуть потоки з усіх держпідприємств, які контролює лояльний до Офісу президента Фонд держмайна. В сфері Міненерго — «Енергоатом». Це зараз головні калюжі, з яких можна черпати «мутну воду».
— Назвіть топ із трьох наймасштабніших схем розкрадання на сьогодні
— Перше, друге і третє місце — «Велике будівництво». Потім ідуть схеми в «Енергоатомі», «Укрнафті». НАБУ відкривало торік справу по «Енергоатому» про розкрадання Коломойським на мільярд гривень.
https://gazeta.ua/articles/politics/_vlada-garantuye-bezpeku-kolomojskogo-urij-nikolov-pro-korupciyu-j-rukodupya-obilechuvannya-oligarhiv/1054991
5 последних рабочих дней месяца и 4 выходных вполне достаточно чтобы снизить заболеваемость. только это должен быть реально локдаун, чтобы все сидели по домам.