Від старту податкової амністії 1 вересня українці задекларували вже 111 млн грн. Про це повідомив очільник Податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
Податкова амністія: Українці задекларували вже 111 мільйонів
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Скільки надійшло до бюджету
До бюджету від декларування цієї суми надійшло 6 млн грн.
«Динаміка позитивна, з кожним днем громадяни подають дедалі більше декларацій, проблем із процесом оформлення немає», — повідомив Гетманцев.
Читайте також: Податкова амністія: скільки заробить бюджет на тих, хто не платив податки
Нагадаємо
В середині червня Верховна Рада ухвалила закон № 1 539-IX (законопроєкт № 5153), який в пакеті з іншими документами передбачає введення в Україні податкової амністії.
Закон пропонує в період з 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року провести добровільне декларування активів фізосіб, які були придбані до 1 січня цього року, але з яких не були сплачені податки.
Читайте також: Податкова амністія: кого фіскали чекають з деклараціями
Раніше «Мінфін» писав, що незалежні експерти оцінюють перспективи податкової амністії досить скептично.
«Скептично ставляться до ідеї податкової амністії і в МВФ. У довгостроковій перспективі подібні амністії призводять до скорочення податкових зборів, — заявив глава представництва Фонду в Україні Йоста Люнгман. За його словами, податкові амністії часто шкодять збору податків. Вони демотивують громадян платити податки, створюючи надію на ще одну амністію в майбутньому.
Як показало опитування читачів «Мінфіну», більше 90% не планує подавати нульову декларацію.
Коментарі - 31
Про це сайту UBR розповів координатор експертних груп «Економічної експертної платформи» Олег Гетьман. При цьому експерт послався на дослідження Інституту соціально-економічної трансформації та аналітичного центру CASE Ukraine.
У ньому проаналізовано схеми ухилення від податків, а також їх ефект на податкові надходження в 2019 році. Дослідники встановили, що найбільше бюджет тоді втратив через порушення митних правил. Йдеться про суму від 68 до 96 мільярдів гривень. Зарплати в «конвертах», вважають аналітики, «забрали» в бюджету 24−94 мільярди.
формування підприємцями схемного податкового кредиту («скрутки з ПДВ «(20−30 мільярдів гривень);
схеми, пов’язані з тіньовою орендою сільгоспземлі (8−27 млрд);
конвертаційні та транзитні центри, «податкові ями» (15−25 млрд);
контрафакт (11,5−16 млрд);
підписання роботодавцями контрактів з ФОП III групи спрощеної системи оподаткування (ССО) замість найму на роботу (4−10 млрд);
заниження виручки ФОП I-II груп ССО (6,3−7,6 млрд).
Крім того, втрати від виведення бізнесом грошей в офшори в 2019 році можуть становити від 23 до 40 мільярдів гривень. При цьому Гетьман констатував падіння обсягу подібних операцій останнім часом. Натомість «процвітають» інші схеми — такі, як порушення митних правил, виробництво контрафакту та конвертаційні центри, констатував він.
Видим 13го числа отчитались, о сумме в 90млн за полтора месяца, сейчас 28 а значит за две недели компании +21млн, на старте на 15млн подавали деклараций в неделю, а сейчас на 10…
Динамика позитивная сказал Гетьманцев))) Если такая позитивная динамика сохранится, то они даже до миллиарда не дойдут к концу.
Есть лишь оценки самого Гетьманцева сколько денег государство могло бы заработать если бы люди массово участвовали в налоговой амнистии. Но это скорей максимальная оценка, а не план.
«Провал» амнистии свидетельствует лишь о том что граждане упускают шанс отбелить свои капиталы. Государству от этого точно хуже не станет.
Эксперты пугавшие всю весну и лето страшной амнистией теперь уже эксперты по провалу амнистии.
Где впереди? Прошло уже два месяца амнистии, а ни одной гробовой гривны не изъято из матраца пенсионера. Когда уже начнутся обещанные погромы?
Тут нет противников амнистии, тут есть противники того, что они хотят ввести после амнистии.
Почему тогда обсуждают именно амнистию и говорят что она провалена?
Ведь амнистия это как раз хороший способ защититься от того о чём пишет Гетьманцев в своих опусах.
https://minfin.com.ua/blogs/grugoriyholand/176908/
Смысл такой, в круг граждан которые могут воспользоваться «услугой» (а по другому, как услуга, это явление назвать нельзя) хотят «расширить» всеми гражданами которые находились на гос службе" Так что понятно для кого и в каких целях старался гр Гетманцев (скажу от себя я имел «радость» прочесть его ранние работы, даже на уровне советского Нар Хоза это утопический бред! Понятн, о что Гетманцев, достойный продолжатель идей Южаниной и цель одна — легализация награбленного чиновниками! Поэтому делайте выводы для себя не с поверхностной информации, а из документальных фактов!
Вот как раз для того чтобы не носить в налоговую деньги.
А вот и вторая причина: «Теперь кто или зачем воспользовался этой услугой -скорее всего граждане готовят себе «депутатский аэродром» на выборах любого уровня и хотят отбелить часть своей биографии». Причем тут необязательно цель пойти в депутаты, может быть какая угодная иная цель для которой нужны белые деньги в больших количествах.
Тоесть по ставке 18% или 19,5%