Приватні будинки в передмістях Києва, Харкова, Одеси, Дніпра та Львова з липня до вересня 2021 року подорожчали в середньому на 3−5%. Про це заявив президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) Юрій Піта.
Вартість приватних будинків зросла на 3-5% — Асоціація ріелторів
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Як змінилися ціни
«За останні три місяці на ринку приватних садиб спостерігається уповільнення темпів зростання їх вартості. На цю мить попит на приватні будинки реалізований майже на 90%», — розповів Піта.
Активніше дорожчали будинки площею до 150 м², розташовані в ближньому передмісті (до 20 км) міст-мільйонників. Вартість інших об'єктів в третьому кварталі зросла несуттєво, в межах 2,5−3%.
Читайте також: В 2021 ціна оренди житла в столиці зросла на 12%
Згідно з даними АФНУ, з другої половини поточного року відзначено поступове зниження попиту: з липня до вересня кількість потенційних покупців скоротилася на 10%.
«Поступово пропозиція починає переважати над наявним попитом, це є вагомим фактором для ціноутворення в сегменті приватних будинків», — сказав фахівець.
За його словами, до кінця року цінова ситуація в сегменті приватних садиб залишиться стабільною з несуттєвими ціновими коливаннями в межах 1,5% на невеликі будинки.
Прогнози АФНУ
«Згідно з прогнозами АФНУ, вартість приватних будинків є максимальною для наявного попиту. І подальше зростання цін не буде економічно обґрунтованим. Цінова стабільність може тривати до квітня 2022 року», — зазначив він.
Ціни на земельні ділянки під приватну забудову в третьому кварталі зросли в середньому на 5%. При цьому понад 60% попиту сконцентровано на ділянках площею 8−15 соток з підведеними комунікаціями в мальовничих локаціях на відстані до 20 км від міської межі. Стабільним залишається попит на ділянки для будівництва котеджних містечок, однак тут вибір варіантів не дуже великий, зазначає експерт.
Він вважає, що цінова стабільність у сегменті земельних ділянок може протриматися як мінімум до квітня 2022, початку нового активного сезону.
Чи купувати квартиру в 2021? Що відбувається з ринком нерухомості в Україні (відео)
Коментарі - 10
— Скажите, пожалуйста, вот, допустим, ко мне в мясную лавку забежала собака и утащила у меня кусок мяса. Могу я в этом случае потребовать стоимость мяса с ее хозяина?
— Да, конечно.
— Так вот, только что ко мне в лавку забежала ваша собака и утащила у меня кусок отменной говяжьей вырезки на 2 кг. Так что с вас 20 евро.
Адвокат, ни слова не говоря, достает 2 чирика и отдает их мяснику.
А через неделю мясник получает по почте счет на 200 евро за юридическую консультацию.
Такий прогноз в коментарі озвучив СЕО девелоперської компанії ENSO Раміль Мехтієв, пише сайт UBR.
«Зростання ціни на газ вплине на підвищення собівартості багатьох споживчих товарів. Девелопери будуть реагувати схожим чином, тому подорожчання не уникнути», — пояснив він.
І додав, що ціна газу входить в структуру собівартості будматеріалів, дефіцит яких зараз спостерігається. Це і змушує виробників підвищувати ціну на них.
«У найближчому майбутньому ми, швидше за все, зіткнемося з бажанням постачальників не просто компенсувати виробничі витрати, а закласти можливість отримання додаткового прибутку, оскільки обстановка на ринку та інформаційний фон сприяють цьому», — спрогнозував експерт, уточнивши, що подібний сценарій входить в загальний вектор зростання цін на нерухомість.
Тому, каже він, квартири в новобудовах будуть і надалі зростати в ціні. У майбутньому це призведе до того, що інвестори прагнутимуть не відкладати покупки. Це, своєю чергою, відіб'ється на попиті на нього, який повинен вирости.