В один прекрасний день ринки заплатять ціну за політику, яку зараз проводять Федеральна резервна система і Конгрес США. Про це сказав мільярдер і інвестор-активіст Карл Айкан в інтерв'ю телеканалу CNBC, пише РБК.
Мільярдер Карл Айкан попередив ринки про ризики та глухий кут
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Попередження мільярдера
Через надмірну грошову масу і зростаючу інфляцію ринки США можуть зіткнутися з серйозними проблемами, попередив він.
«У довгостроковій перспективі ми безумовно зайдемо в глухий кут, — зазначив Айкан. — Я дійсно думаю, що буде криза, судячи з того, як ми діємо, як ми друкуємо гроші, як ми йдемо до інфляції. Якщо подивитися навколо, ви побачите інфляцію навколо себе, і я не знаю, як ви впораєтеся з цим в довгостроковій перспективі».
Читайте також: Скільки заплатили великі інвестори за своє багатство
Передісторія
Федеральна резервна система і Конгрес США виділили трильйони доларів у вигляді стимулів для порятунку економіки від пандемії COVID-19.
ФРС в рамках операцій кількісного пом'якшення (QE) закачує в ринки по $ 120 млрд на місяць, викуповуючи на відкритому ринку казначейські облігації на $ 80 млрд і іпотечні — на $ 40 млрд.
В результаті цих операцій баланс ФРС за півтора року збільшився на $ 3,5 трлн і досяг рекордних позначок вище $ 8 трлн. А уряд США виділив понад $ 5 трлн в якості стимулів для підтримки американців в період кризи охорони здоров'я.
Читайте також: Інвестував в станції для зарядки електромобілів і втратив $ 16 тисяч
Завдяки безпрецедентним програмам стимулювання S & P 500 швидко відіграв падіння, викликане пандемією, і піднявся до нових максимумів. З початку року до 18 жовтня індекс виріс на 19,5%, а на початку вересня досяг історичного максимуму — 4536,95 пункту.
Величезна грошова маса стала однією з причин зростання цінового тиску в економіці. У серпні інфляція досягла нового 30-річного максимуму, причиною чого стали збої в ланцюжку поставок і надзвичайно високий попит.
Інвестиції мільярдера
Карл Айкан відомий як один з найуспішніших інвесторів-активістів, або «корпоративних рейдерів».
Айкан знаходить неефективні компанії, скуповує їх акції, продавлює перестановки в керівництві, після чого продає папери, які подорожчали. Він купував великі, нерідко контрольні пакети акцій компаній з різних сфер економіки.
Серед інвестицій бізнесмена була компанія Apple — Айкан купив 4,7 млн цінних паперів корпорації, після чого домігся зворотного викупу на суму в $ 150 млрд.
Коментарі - 2