Пандемія стала причиною тотальної бідності та злиднів для більш ніж 100 мільйонів людей по всьому світу. Близько чотирьох мільярдів залишилися без соціальної підтримки, охорони здоров'я або захисту доходів. Про це повідомив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, пише investing.
Вперше за 20 років в світі збільшилася кількість людей, що живе за межею бідності — ООН
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Боротьба з бідністю
За словами генсека, необхідно вести боротьбу на два фронти, борючись з убогістю і нерівністю, і перш за все — з несправедливим розподілом вакцин, який призводить до подальшого поширення вірусу і продовжує економічний спад.
«Нам треба терміново покласти край цьому, впоратися з борговою кризою і забезпечити, щоб країни отримали інвестиції, що дозволяють їм відновитися (після кризи)», — сказав Гутерріш.
Читайте також: Світовий банк прогнозує зростання бідності в Україні
Гутерріш запропонував вкладати більше коштів в перекваліфікацію трудящих, щоб забезпечити кадри для зростаючого сектора «зеленої економіки».
«Ми також повинні інвестувати в гідні робочі місця в сфері послуг по догляду, а це допоможе просунутися на шляху боротьби з нерівністю і забезпечити догляд всім нужденним в такій підтримці», — вважає глава ООН.
Генсек ООН також привернув увагу до становища вразливих груп населення, включаючи жінок, які в результаті пандемії постраждали більше чоловіків.
Читайте також: У категорію бідних потрапить 45% населення України за підсумками 2020 роки (дослідження)
Він запропонував надавати адресну допомогу жінкам-підприємцям, боротися з неформальною зайнятістю, а також приділяти більше уваги питанням освіти, соціального захисту, медичного страхування для дітей та охорони здоров'я в цілому і скорочувати розрив у доступі до цифрових технологій.
Коментарі - 6
«Енергетична бідність» у Європі загрожує мільйонам людей через зростання цін на газ і інші енергоносії, попереджають у Єврокомісії.
Стрімке зростання цін на енергоносії в Євросоюзі може спричинити посилення бідності в Європі.
Про це заявив єврокомісар із питань працевлаштування Ніколя Шміт, пише DW.
За його словами, мільйони людей вже зіткнулися з «енергетичною бідністю», і ця кількість може зрости, адже дедалі більше людей не можуть собі дозволити належно обігрівати свої помешкання.