США вийшли на перше місце за популярністю серед майнерів, вперше в історії випередивши Китай. У липні у США було сконцентровано 35,4% обчислювальної потужності майнерів, що на 428% більше, ніж у вересні 2020. Про це пише CNBC з посиланням на дані Кембриджського університету.
США стали лідером майнингової індустрії. Казахстан — на другому місці
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Частково це заслуга Китаю
12 місяців тому майнингова індустрія Китаю з великим відривом випереджала решту світу — на неї припадало дві третини світового ринку. Але весною уряд країни заборонив діяльність майнерів, змусивши їх масово покидати КНР.
«Ідея, що „Китай контролює біткоїн“ тепер повністю дискредитована», — прокоментував фінтех-аналітик Боаз Собрадо.
Чому майнери обирають США
Багато втікачів зупинилися у США. На це є низка причин:
По-перше, деякі штати, на кшталт Техасу, мають одні з найнижчих цін на електроенергію. Це серйозний стимул для низькоприбуткової індустрії, де єдина змінна витрата — це електрика.
США також далеко просунулися у впровадженні відновлювальної енергетики. У тому ж Техасі близько 20% енергії забезпечується вітровими електростанціями, і цей показник зростає. «Зелена» енергія не лише дешевша за «викопну», але й допомагає спростувати стереотип про криптовалюту, як про забруднювача довкілля.
Читайте також: У США компанія збирається майнити біткоїн на вугільних відходах
Також багато штатів політично стабільні, мають дружнє до криптовалют законодавство та дозволяють майнерам захищати свої права у суді,
На другому місці Казахстан
За США слідує Казахстан з його часткою у 18,1%. Ця країна має великі поклади вугілля, що дозволяють постачати електроенергію у великому обсязі та за низькою ціною. Але й викиди в атмосферу при цьому значні.
Однак експерти вважають, що Казахстан — це лише тимчасовий прихисток. Алекс Браммер з майнингової фірми Luxor Mining, вважає, що майнери залишатимуться у Середньоазійській країні доки їх застаріле обладнання не вийде з ладу.
Читайте також: Топ-5 країн за обсягом майнінга біткоїна. Китайські майнери переїжджають до Казахстану
«Потім ці компанії ймовірно розмістять нові апарати у більш стабільних країнах, з ефективнішим енергоспоживанням», — прогнозує він.
Також на популярність Казахстану ймовірно вплине новий закон, що обкладає майнинг додатковими податками починаючи з 2022 року.
Коментарі - 2