У США Палата представників 12 жовтня схвалила збільшення «боргової стелі» — ліміту, який закладений у бюджет на соцвиплати й погашення боргів. Якби це рішення не ухвалили, то настала б фінансова криза, поговорювали навіть про дефолт. Про це повідомляє CNBC.
Палата представників США схвалила збільшення «боргової стелі». Гроші на виплати є до грудня
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Влада та опозиція домовились
Законопроект про збільшення «боргової стелі» направили на підпис Джо Байдену. Очікується, що президент його підпише, адже документ — це результат угоди між республіканцями та демократами.
Раніше опозиція (республіканці) відмовились збільшувати «стелю» через політичне протистояння з владою, але згодом лідер республіканців Мітч МакКоннелл сам запропонував розв'язання проблеми. Опоненти домовились, що республіканці підтримають владу, якщо демократи не будуть самостійно вирішувати інше важливе питання — ухвалення інфраструктурного проекту, який передбачає виділення $3,5 трлн.
Раніше рішення про «боргову стелю» ухвалили у Сенаті.
Що таке «боргова селя»
«Боргова стеля» — це ліміт, який заклали у бюджеті для соціальних виплат та погашення боргів федерального уряду. 18 жовтня ці гроші закінчуються й в міністерстві фінансів США заявляли, що не зможуть надалі виконувати всі зобов'язання.
До теми: У США закінчуються кошти на соцвиплати та на погашення боргів
Рішення, яке підтримали у Палаті представників дозволить оплачувати всі рахунки до початку грудня. «Боргову стелю» підняли до $480 мільярдів.
Поточний державний борг США складає $28,4 трлн й може бути збільшено до $28,8 трлн.
Коментарі - 4
В продуктовій інфляції всередині Білорусі Лукашенко, зокрема, звинуватив країни Заходу, що, за його словами, аби захистити свої ринки під час пандемії «надрукували купу грошей — долари, євро».
«Об'єктивно — шалене зростання цін. У світі подорожчали харчі дуже сильно… Під час пандемії локдаунами намагалися захиститися багато провідних держав світу. Зачинилися, просто не працювали. А люди-то жили. Їм потрібно було якось жити. Проблему вирішили просто — взяли й надрукували купу грошей. Долари, євро, єни. і зараз ці гроші вкинули, тоді вкинули. Зараз ми відчуваємо інфляційний тиск», — поділився своїм баченням Олександр Лукашенко в п’ятницю, 8 жовтня 2021 року.
При цьому нелегітимний білоруський президент порадив дивитися не на «привабливу» їжу з Заходу, а згадати рецепти з «далекого дитинства»:
«Як люди харчувалися? Ті люди, хто страше, пам’ятають. Пам’ятаю, в пам’ять врізалося: на цей хліб цукру насиплеш, водою побризкаєш щоб не розсипався. Починаєш їсти — собака підійшла, схопила цей шматок хліба. Упав — в пил, в бруд. Підняв — з'їв».