Станом на 1 жовтня 2021 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили $28,705 млрд. У вересні вони зменшилися на 9,2% з огляду на проходження періоду пікових виплат за зовнішніми зобов’язаннями держави. Про це йдеться в даних НБУ.
Міжнародні резерви «схудли» до $28,7 мільярда
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Причина зменшення резервів
Загалом динаміку резервів упродовж вересня визначали такі чинники:
-
по-перше, операції з управління державним боргом. Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті склав $2,557 млрд. Зокрема, на обслуговування та погашення зовнішніх державних облігацій (ОЗДП) було спрямовано $2 521,1 млн, а на обслуговування внутрішніх держоблігацій (ОВДП) — $2,1 млн дол.
Читайте також: У 2020 році міжнародні резерви України зросли до восьмирічного максимуму — НБУ
Валютні надходження на користь уряду від розміщення ОВДП склали $216,9 млн:
-
по-друге, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість зменшилася на $202 млн;
-
по-третє, операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. У вересні пропозиція валюти на міжбанківському валютному ринку переважно перевищувала попит. Це дало змогу Національному банку викупити в резерви $146,6 млн. Водночас в окремий день місяця попит на ринку перевищував пропозицію, тож з метою згладжування девальваційних коливань центробанк продав $7 млн.
Загалом, за підсумком вересня 2021 року чиста купівля валюти Національним банком на валютному ринку становила $139,6 млн.
Читайте також: Міжнародні резерви України скоротилися. НБУ назвав причину
Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.
Коментарі - 38
Виноват, извиняюсь, 3,98 млрд в долларовом эквиваленте.
купят на МБ, дозаполнят
Так что зелень тут надолго и никто их выносить не будет, ну пока совсем плохо не станет, а пыль в глаза они смогут пускать до самого конца…
Мне, к примеру, стало немного, но лучше… даже не лучше, а комфортней. Но благодаря ли Зеленскому, вопрос спорный. Инфраструктурных объектов, в поле моего обитания, появилось несколько новых (садик и больница). Но где гарантии, что если бы кто-то другой рулил, их не появилось или наоборот — построено вдвое больше.
Есть приятель, который начал себя в разы хуже чувствовать. Занимался какими-то сомнительными делами, связанные с арендой недвижимости. Его прищимили, теперь сидит без должного заработка. Соответственно — он ненавидит Зеленского и говорит, что при Яныке было лучше)
Каждому свое.
P. S.: Телевизор не смотрю. Некогда, работать надо)
https://gazeta.ua/articles/politics/_slugi-narodu-hochut-legalno-obmanyuvati-derzhavu-cpk/1054823
времен яника и компании
Какой курс рухнул?, он сейчас минимум 27 должен быть.
Для тебя дупоголового пишу:
Экспорт в этом году составит 60 млрд. долл.
«Мы уже имеем с начала года 6% ревальвацию. Можете отнять эту цифру от экспортной выручки и получите сумму в миллиардах долларов которую уже не дополучили наши предприятия-экспортеры. Если нынешняя курсовая стратегия НБУ продолжится и курс на перевесе предложения докатится до 25,5, то ревальвация составит уже 10%. Экспортеры недополучат в гривне каждый десятый заработанный доллар
Потребительскую инфляцию, возможно, удастся «прижать» с нынешних десяти до восьми процентов к концу года.
«Какая альтернатива? Она очевидна — выкупать в резервы излишки валюты, поддерживая гривню в коридоре хотя бы 27,0−27,5 до конца года. Но глядя на монитор с котировками межбанковского рынка, на котором курс укрепляется, пробивая все новые и новые уровни сопротивления (на этот момент 26,3), мне хочется употребить лишь одно очень грубое слово: диверсия. Диверсия против запрограммированного экономического роста
***
2014 рік рік іншої влади… Тому тільки 7,5 млрд в ЗВР і 70 млрд боргу…
2018 рік — майже 21 млрд ЗВР і майже 78 млрд боргу…
***
Какую экономику получил Зеленский ТОП 10
1.Потребительская инфляция — 8,8% в годовом измерении,
2.Прирост ВВП (по данным Минэкономразвития/Нацбанка) — 2,2/2,4%,
3.Рост промышленного производства — 12%
4.Уровень госдолга — 59% ВВП,
5.Средняя зарплата — 10,24 тыс. грн.,
6.Официальный курс гривны — 26,22 грн./$,
7.безработицы — 311,4 тыс. человек,
8.Численность населения — 42,1 млн. человек,
9.Размер госбюджета — 1,1 трлн. грн.,
10.Золотовалютные (международные) резервы Нацбанка — $20,5 млрд.
***
Тобто Порошенко залишив 78,23 млрд доларів боргу, а тепер при Зеленському він «скоротився» до 92,53 млрд? Кому потрібна ця зе-лапша на вуха?:) Розкажіть про «ріст» економіки при нелоху.
У 2018 рік приріст ВВП України вже склав 3,3%.
Для порівняння: у Росії ріст ВВП становив 2,3%, у Польщі — 5,1%. Розкажи про нелоха і економіку?
https://www.bbc.com/ukrainian/features-48011503