Джерелом грошей на накопичувальну пенсію буде 1% від ЄСВ та 1% дасть держава у вигляді прямої програми. Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю для РБК-Україна.
Марченко розповів як запускатимуть накопичувальну пенсію в Україні
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Хто платитиме за пенсійну реформу
Марченко зазначив, що бізнес та громадяни не готові зрозуміти й нести додаткове навантаження пенсійної реформи.
Введення накопичувальної пенсії планується за рахунок частини податків громадян, які надходять до бюджету. Йдеться про 1% від ЄСВ та 1% дасть держава у вигляді прямої програми.
Читайте також: Марченко: Немає накопичень в НПФ, розраховувати на пенсію не варто
За словами міністра, надалі громадяни зможуть додавати на накопичувальну пенсію зі своїх грошей.
«Умовно кажучи, коли у мене буде рахунок, Я бачу, що у мене на нього потрапило 1% від ЄСВ і 1% від держави, і я зможу додати сам. Я отримаю ще якусь мотивацію, буду розуміти, що ця система почала працювати», — повідомив Марченко.
Міністр підкреслив, що параметри пенсійної реформи наразі дискутуються. Нагадаємо, що її початок запланований на 2023−2024 роки.
Що таке накопичувальна пенсія
Фактично, це ще одна пенсія, яка повинна розв'язати проблему бідності пенсіонерів.
У Міністерстві соцполітики розробляють відповідний законопроект. Якщо його підтримують у Верховній Раді, то громадяни України будуть накопичувати на особистому рахунку певну суму, яку їм виплатять у формі ще однієї пенсії після припинення трудової діяльності.
Накопичення будуть інвестувати
Ці гроші не просто будуть накопичуватись, їх будуть інвестувати — наприклад у державні цінні папери. Усі зароблені інвестиційні прибутки розподіляють між майбутніми пенсіонерами.
Читайте також: ОВДП — це єдиний інструмент для інвестицій пенсійних накопичень — НКЦПФР
Коментарі - 15
Накопичення будуть настільки мізерними з української зарплати, якщо це не зарплата міністра, що проблеми бідності вони не вирішать. Мабуть, до Марченка не доходить результат його першого виступу https://minfin.com.ua/2021/08/26/70506687/#com4151585
А «1 тобі, а 21 в державу» это 1% от з/п.
Ничего хорошего с этой реформы и накопительной пенсионной системы не получится, если реформаторы не понимают АЗов экономики.
Вложения в государственные ценные бумаги это НЕ инвестиция и НЕ инвестирование, это — РОСТОВЩИЧЕСТВО.
Инвестируют — покупая АКТИВЫ субъектов экономики, а государственные ценные бумаги это ПАССИВЫ субъекта экономики «государство» в виде разных ДОЛГОВЫХ ОБЯЗАТЕЛЬСТВ.
Многие помнят еще вклады «сбербанка СССР», да и пенсии работавших при союзе сейчас просто «заоблачные» — завтра придет какой-то новый «реформатор» — и в жопе все эти «сбережения» — какие могут быть долгосрочные программы, когда нет никакого доверия ни к государству, ни к правительству, ни вообще к «системе».
Оллигархи под себя состряпают фондовый рынок в Украине, создадут свои пенсионные фонды. Деньги людей будут сливать через свои пенс. фонды на свои «предприятия» через фондовый рынок, а через 15−20 лет ищи свищи))
Вон Коломойский с Привата вывел миллиарды и даже по свежым следам с имеющимеся доказательствами ничего не могут сделать, а тут 15−20 лет. Да это же клондайк!!!))) И всплывут денежки наших пенсионеров в виде часточки виллы в Монако, яхты на Карибах и т. д.))