В межах власного інвестиційного проекту «Мінфін» вирішив дізнатись думку читачів щодо інвестицій у «зелену» енергетику. Від результатів голосування залежатиме, чи вкладатиме редакція власні кошти в цю галузь.
«Мінфін» просить читачів порадити, чи варто інвестувати в компанії «зеленої» енергетики (опитування)
За кого голосувати
Ми ставимо на голосування аудиторії доцільність придбання акцій «зеленої» компанії або ETF із сектору. Також можна проголосувати проти придбання будь-якого з активів. Пропонуємо на вибір:
Canadian Solar. Основний напрям діяльності — виготовлення сонячних панелей та комплектуючих для їх встановлення і експлуатації. Інший напрям роботи компанії — створення електростанцій, їхня експлуатація та технічне обслуговування.
Invesco WilderHill Clean Energy ETF. Цей фонд орієнтується на однойменний індекс чистої енергетики. Найбільшу частку в ньому займають представники сонячної електрики. У ETF входять компанії, які представляють й інші галузі чистої енергетики. Наприклад, виробники електромобілів NIO та Arcimoto.
Аргументи за інвестиції в галузь:
- Зниження ціни на акції компаній та ETF впродовж цього року.
- Дорогі нафта і газ.
- Енергетична криза в Китаї.
- Державні стимули для галузі
Аргументи проти інвестицій в галузь:
- Все ще висока ціна порівняно із 2019 роком.
- Ризик падіння фондового ринку.
- Розчарування в «зеленій» енергетиці.
Читайте також: Топ-1о брокерів для купівлі акцій і торгівлі на біржі
Детальніше про сектор «зеленої» енергетики та про компанії, які «Мінфін» пропонує для голосування, читайте за посиланням.
Коментарі - 13
Вчера госсударство обещало хороший тариф и платило, сегодня тариф снизили и залезли в долги, завтра скажут что это разрушает экономику и отменят, послезавтра что панели это товар двойного назначения (в рф такие же на военных базах), с соответствующими последствиями.
В Украине солнечные панели интерестны пока есть привлекательный тариф, о нецелесообразности которого мы слышим всё чаще. Солнечные панели в 99,9% ставят как инвестиции, а не будет тарифа-никому те панели нужны не будут, т.к. «для себя» это окупаться будет лет 10−15, что по укр. меркам не есть рентабельным капиталовложением.
Соответственно спрос упадет на порядок+рынок наводнит куча уже ввезенных/произведенных/демонтированных панелей.
Вот подумал и уточню НИКОГДА, т.к. 10−15 это при условии что Вы будете потреблять 100% производимой мощности весь период, но это не реально ни дома ни в производстве. Батарея будет себя окупать только пока вскипит чайник, в остальное время она просто будет стоять и выгорать.
Особисто знаю українця який відмовився від інвестування в зелену енергетику в Україні і вклав кошти в іншій країні
В опитуванні явно не вистачає ще кількох варіантів відповіді.
А может вы не согласны с итогами «революции достоинства»?
Хватит этой «полемики» не нравиться вкладывать деньги в Украине (говоря гаслами революционеров) …чемодан, вокзал … а дальше куда хотите!!!
Умники — как эксперименты с революциями проводить — так в Украине, а как деньги вкладывать — так за границу??? Патриоты …
Для особливо обдарованих процитую «відмовився від інвестування в зелену енергетику в Україні…»