Неочікувані відключення світла, які вже змусили закритися сотні заводів ставлять під питання інвестиційну привабливість Китаю, пише CNBC.
Через енергокризу в Китаї інвестори переміщуються у В'єтнам
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
За останні кілька днів місцева влада в багатьох регіонах Китаю намагається зменшити споживання енергії, обмежуючи або навіть зупиняючи заводи. Такі заходи спричинені дефіцитом вугілля та тиском центральної влади, яка хоче зменшити викиди вуглекислого газу.
Відключення світла, що зазвичай відбувалися без попередження, торкнулися багатьох міст, від торгового хабу Гуанчжоу на півдні до промислового Шеньян на півночі. Це змусило деяких економістів зменшити прогнози росту ВВП Китаю.
Інвестори злякалися кризи
«Деякі компанії були близькі до того, щоб інвестувати у Китай. Тепер вони передумали», — коментує Йоган Аннелл, партнер консалтингової фірми Asia Perspective.
Це десятки мільйонів доларів іноземних інвестицій, вважає Аннелл. І хоча Китай зберігає привабливість, міжнародний бізнес починає придивлятися до Південно-Східної Азії, зокрема до В'єтнаму.
Читайте також: У Китаї зріє нова криза. І це не Evergrande
Бізнес потребує стабільності
Американські та Європейські асоціації бізнесу підтвердили, що перебої електроенергії мають вплив на інвестиційні рішення.
«Компанії розраховують на стабільність та передбачуваність. Їм потрібно бути заздалегідь попередженими про перебої в електропостачанні, щоб забезпечити безпеку та безперервність діяльності. З ними також потрібно проконсультуватися, щоб знайти рішення, які відповідають потребам усіх зацікавлених сторін.
Рішення за єдиним шаблоном буде руйнівним, збільшить витрати та зашкодить довірі до ринку" — сказав Метт Маргуліс, віце-президент з питань операцій з Китаєм при Бізнес-раді США та Китаю.
Читайте також: Енергетична криза в Китаї. Чи можливий дефолт в США. Чому в Європі зашкалюють ціни на газ (відео)
Міністерство торгівлі Китаю відклало запит CNBC на коментар до щотижневої пресконференції, призначеної на четвер.
Доповіді та чутки про обмеження споживання електроенергії ширилися останні кілька місяців, особливо у Південному Китаї. Новини про відключення фабрик через нестачу електроенергії з'явилися ще зимою 2021.
Коментарі - 2
Энергетических проблем у Вьетнама тоже валом. Уже второе десятилетие собираются построить АЭС, но кроме разговоров и планов ничего не происходит. Сейчас все те умные инвесторы, которые перевели свои производства во Вьетнам остаются без продукции под сезон рождественских и новогодних распродаж.