У США назріває фінансова криза — боргові зобов'язання та соцвиплати незабаром можуть перетнути «боргову стелю», тобто ліміт, який закладений у бюджеті на такі цілі. Про це повідомляє Washington Post.
У США закінчуються кошти на соцвиплати та на погашення боргів
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
До 18 жовтня необхідно підняти «стелю»
Якщо не підняти цей ліміт, то країна невдовзі не зможе здійснювати соціальні виплати та сплачувати за боргами.
Очільниця Міністерства фінансів США Джанет Єллен 28 вересня надіслала листа лідерам Конгресу. Вона застерігає, що 18 жовтня США дійде до «боргової стелі» й це може спричинити фінансову кризу.
«Невідомо, чи зможемо ми продовжувати виконувати всі зобов'язання після цієї дати», — написала Єллен у листі.
Єдиний вихід з ситуації — аби Конгрес зняв обмеження залучення коштів та підняв «боргову стелю».
Протистояння «республіканців» та «демократів»
29 вересня за рішення проголосували у Палаті представників, але у Конгресі проти цього можуть виступити «республіканці», оскільки їм не подобається, що «демократи» хочуть без їх участі ухвалити інший закон про виділення $3,5 трлн на розвиток інфраструктури країни.
Якщо у Конгресі політичні сили не домовляться, то «демократи» зможуть піти іншим шляхом — змінити бюджет, а для цього їм вистачить простої більшості у Сенаті.
Читайте також: Палата представників підтримала план Байдена на $3,5 трильйона
Про дефіцит бюджету США
США має значний бюджетний дефіцит із перевищенням витрат над доходами. Для його покриття, країна залучає значні обсяги боргу — він становить 28,43 трлн доларів, або 108% до ВВП. Наразі «стеля» становить 28,4 трлн доларів.
Про «боргову стелю»
Це загальна сума коштів, яку США може «позичити» на виконання чинних державних зобов’язань, наприклад соціальних виплат, зарплат військовим, обслуговування держборгу тощо.
Ці кошти не передбачають нових статей витрат. Вони лише дозволяють урядові виконати чинні зобов’язання.
Коментарі - 6