Згідно із розрахунками Міністерства економіки ВВП України за сім місяців 2021 року збільшився на 2,1% проти падіння на 6,1% в 2020 році. Про це йдеться в повідомленні міністерства.
ВВП України з початку року зріс на 2,1%
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
Динаміка ВВП
У січні-липні 2021 року індекс виробництва збільшився на 1,3% (проти падіння на 6,6% в минулому році). ВВП зріс на 2,1% проти падіння на 6,1% в минулому році.
Позитивну динаміку економіки стимулювала промисловість внаслідок сприятливої кон'юнктури на зовнішніх сировинних ринках.
Читайте також: Morgan Stanley погіршив оцінку ВВП України до 3,4%
Також сприяло продовження відновлення попиту на продукцію галузі і пристосування до складних умов функціонування.
Сільське господарство вийшло на активну фазу збиральної кампанії в південних регіонах. З отриманням високої врожайності майже всіх культур спостерігалося відновлення зростання виробництва.
Транспорт ріс завдяки обсягам як пасажирообігу на тлі ослаблення карантину, так і вантажообігу — завдяки поступовому відновленню попиту на вантажні перевезення. Але важливо враховувати і низьку базу порівняння в минулому році.
Динаміка внутрішньої торгівлі стала негативною через падіння оптового товарообігу. Причина — низький попит на послуги з боку окремих промислових підприємств. Підтримала динаміку роздрібна торгівля.
Читайте також: Аналітики Оxford Economics спрогнозували курс гривні і погіршили прогноз зростання ВВП
Ризиками для прогнозу зростання ВВП
Ризиками для прогнозу зростання ВВП за підсумками року на рівні близько 4% залишаються можливі нові карантини через штами коронавірусу.
Також загрозами є кон'юнктури на ключових для експорту сировинних ринках на тлі поширення коронавірусу, загострення політичних і економічних відносин між окремими країнами, посилення неплатоспроможності суб'єктів економічної діяльності.
Мінекономіки відзначає ризики від повноцінного запуску «Північного потоку — 2», що може позначитися на істотному відхиленні очікуваних значень показників транзиту.
Нагадаємо
Згідно з даними Держстату, реальний ВВП України в першому кварталі 2021 року в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року впав на 2,2%.
Попередньо Держстат оцінював падіння економіки в першому кварталі в 2%, а Нацбанк — в 1,5%.
Нагадаємо, ВВП України в четвертому кварталі 2020 року порівняно з аналогічним періодом 2019 року скоротився на 0,7%, тоді як за підсумками третього кварталу падіння становило 3,5%, за підсумками другого — 11,4%, першого — 1,3% .
Коментарі - 18
Епоха ЗЕлиднів!
2018 - 3558706 млн. грн.
2019 - 3974564 млн. грн.
2020 - 4194102 млн. грн.
В этом году идет на уровень 4.9 — 5.0 трлн.
2018 3083409
2019 3675728
2020 3818456
А реально був ріст на 0,59 в 19-ому, а в 20-ому вже тільки на 0,22! Падіння темпу росту аж в 2,68 рази (0,59/0,22)! І повторю: падіння почалось ще восени 2019-ого до початку вірусної істерії.
А показатель, с ценах предыдущего года, в принципе, не понятно откуда и зачем. Абы что-то написать.
Падение началось в 2019. И связано оно с сильным падением цен на метал.
Впрочем и рост 2021 связан с сильным ростом цен на метал.
То. что страна сильно зависит от ГМК известно всем и давно.
То, что наше ГМК базируется на доисторических мартенах и конверторах известно всем и давно.
Но есть то, что есть.
При желании можно посмотреть долю ГМК в 2014, 2018 и 2023 г. г.
Вот тогда и можно будет что-то сказать о действиях властей за период.
А 2,5 года недостаточный срок.
А падіння річного росту навіть з 4% до 2% (навіть не беру до уваги мінусові значення) — це падіння на 50%!!! Тобто зменшення темпів росту В ДВА РАЗИ!
Видно Україна при зекоманді при владі досягла небувалих економічних вершин розвитку і стала сильно багатою, що аж дальше нема куди рости вже…
В Україні сьогодні все залежить від однієї людини − від Зеленського. Одноосібна влада має безліч наслідків, серед яких не просто корупція, а втрата державності.
«Неодноразово говорять, що керівник ОП Єрмак тісно пов’язаний з Росією. Відповідно, якщо Росія захоче натиснути на Єрмака або на самого Зеленського, то в Україні не буде жодних інституцій, аби зупинити Президента, які могли б протистояти цьому», — наголосила Загребельська.
В Антимонопольному комітеті нам так і говорять: як скажуть із Банкової, так ми й зробимо. І так відбувається в багатьох інших держорганах.
«Сьогодні на „Великому будівництві“ оточення президента розкрадає мільярди гривень, і Зеленський про це знає. Ці кошти йдуть у партійну касу, а потім використовуються для підкупу депутатів, для зйомки президентських відеороликів і так далі», − зауважила Агія Загребельська.
Вона додала, що, попри таке свавілля, немає куди подавати заяви про це, адже кожен орган контролюється Офісом президента, тому «виходить, що ми скаржимось у Банкову на те, що Банкова краде».
Більша частина українців відносить себе до категорії бідних громадян, тільки 1% опитаних відносить себе до середнього класу, вважаючи себе досить забезпеченими. Бідними вважають себе 67,1% опитаних українців.
За останній рік ситуація з матеріальним становищем у українців склалася таким чином:
поліпшилося — 2%;
скоріше поліпшилося — 4,2%;
залишилося без змін — 42,3%;
скоріше погіршилося — 29,5%;
погіршилося — 22%.
Нагадаємо, уряд поставив завдання за 10 років довести середні зарплати в Україні до рівня сусідніх європейських країн. Але зараз зарплати в Україні втричі нижча, ніж у Польщі та Словаччині.
Как считать, их материальное положение улучшилось (появились средства) или ухудшилось (выросли траты)?
ха-ха, тоже самое я слышал от оранжевых, 17 лет назад
Украина — 14.3 тыс. грн.
Белорусь — 15.3 тыс. грн.
И ситуация в РБ ухудшается.