Європейська комісія ухвалила рішення про виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро. Кошти можуть бути отримані Україною в кінці жовтня. Про це РБК-Україна в коментарі сказав віце-президент Єврокомісії та єврокомісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс.
Україна отримає 600 мільйонів євро. Єврокомісія ухвалила рішення
►Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відомо
«Комісія ухвалила рішення про виділення другого траншу макрофінансової допомоги ЄС Україні в розмірі 600 мільйонів євро. Це друга і остання виплата в рамках даної програми на загальну суму 1,2 мільярда євро», — повідомив він.
Єврокомісар зазначив, що рішення ухвалене як наслідок виконання всіх умов для надання коштів.
Читайте також: Україна розраховує отримати 600 мільйонів євро від ЄС до вересня
«Україна виконала узгоджені політичні умови, що разом з хорошим прогресом щодо поточної програми України з МВФ дозволило комісії прийти до позитивного рішення щодо другого внеску. Фактична виплата коштів відбудеться наприкінці жовтня», — заявив Домбровскіс.
Передісторія
- 9 грудня 2020 року Європейська комісія від імені Європейського Союзу виплатила Україні 600 млн євро в рамках програми макрофінансової допомоги, пов'язаної з covid-19.
-
Верховна Рада на засіданні 25 серпня 2020 року ухвалила закон про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом та Кредитної угоди між Україною і ЄС щодо надання нашій країні макрофінансової допомоги від Євросоюзу в сумі до 1,2 млрд євро.
Читайте також: Єврокомісія погодила програму допомоги для України на 1,2 мільярда євро
-
23 липня в Брюсселі уряд України підписав міжнародні договори, реалізація яких дасть змогу залучити кредит на пільгових умовах для забезпечення належної стабільності фінансово-економічної системи держави.
-
Європейська комісія ухвалила рішення надати Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги в зв'язку з пандемією covid-19 в квітні 2020 року.
Коментарі - 9
Гнать Зе*** нужно с пристола.
Слышали как Судью завалили изменения и назначения новых судей и реакцию Зеленского? Вы думаете так просто?! Сопротивление сумашедшее… пора понять. Но и снимать ответственность с Власти нельзя.
Наобещали. Логично, что теперь им эти обещания будут вспоминать.
По судебной реформе — движений 0.
Реформа прокуратуры — 0.
Корпоративное управление ушло в минус.
Борьбу с Ковидом провалили.
Внешняя политика — небольшие положительные всплески на очень печальном фоне.
Коррупция — цветет и пахнет.
Сопротивление было всегда, только сейчас ощущение, что власть действует по принципу: «Не можешь победить — возглавь».
https://economics.segodnya.ua/ua/economics/rynok/tenevaya-ekonomika-v-ukraine-dostigaet-40-nado-umenshat-nalogi-ekonomist-1573795.html
«У Шмигаля потрібно запитати, де вони збираються брати такі кошти, це сотні мільярдів гривень. У мене таке складається враження, що вони іншого способу, ніж друкарські верстати, не знають, або запозичення. Тому що ви бачите, що економіка не генерує достатніх коштів для виконання всіх їхніх забаганок: велике будівництво, мільярд дерев висаджувати, президентський університет будувати. Беремо Пенсійний фонд, за минулий рік вони не повернули до казначейства 13 млрд і за 8 місяців цього року ще 13 мільярдів гривень, рахуйте: це вже один мільярд доларів неповернутої казначейської позички. Це ще до того, що у них є державна дотація, вони її збільшили до 200 мільярдів, 300 млн по зарплаті медикам, 1,5 млрд невиплата грошового забезпечення військовослужбовцям, 12 млрд борг по субсидіях і т.д. Тому, де будуть брати кошти, для мене незрозуміло, або будуть знову друкувати, або збільшувати борги, що призведе до колапсу», — пояснює Рева.
https://economics.segodnya.ua/ua/economics/rynok/snizhenie-tarifa-na-elektroenergiyu-dlya-naseleniya-oslabit-ekonomiku-ukrainy-vsemirnyy-bank-1573635.html