Середня сума одного кредиту, що видається фінкомпаніями в онлайн-форматі становить 4,2 тис грн, тоді як в офлайні — 6,4 тис грн., тобто на 52% більше. Про це повідомив начальник управління нагляду за фінансовими компаніями НБУ Олександр Залєтов.
Фінкомпанії позичають «до зарплати» наживо наполовину більше, ніж онлайн
Все одно онлайн рулить
За словами чиновника, незважаючи на це спостерігається стійка тенденція переходу фінкомпаніями на обслуговування в онлайн-режимі.
За квітень-червень поточного року небанківські фінансові компанії видали фізичним особам кредитів на 16,4 млрд грн. Це рівно вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Кредити «до зарплати»
Як відомо, фінансові компанії спеціалізуються на так званих кредитах «до зарплати», в рамках яких громадянам видаються невеликі суми на короткі терміни під сотні відсотків річних.
За даними НБУ, близько 60% від суми кредитів, виданих «фінами» за 2 квартал, тобто, майже 10 млрд грн — це саме такі позики терміном до 31 дня.
Ще 20% небанківських кредитів видаються на термін 31−92 дня, тобто до 3 місяців.
Читайте також: За 2 квартал фінкомпанії позичили «до зарплати» майже 10 мільярдів
Альтернативне джерело
У той же час, за даними Опендатабот, в першому півріччі 2021 року українські мікрофінансові організації видали понад 7 млн швидких кредитів на 31,6 млрд. Це на 43% більше ніж в минулому році.
Сума кредитів в 2020 склала 22 млрд грн.
Аналітики платформи відзначають, що кількість виданих в Україні кредитів зростає рік від року.
- 2019 — щомісяця в середньому видавалося 982,5 тис кредитів
- 2020 року — 1 млн кредитів
- 2021 — вже 1,2 млн.
Коментарі - 6