Заборгованість населення України з оплати житлово-комунальних послуг у липні 2021 року скоротилася на 3,5% до червня і становить 57,2 млрд грн (без урахування електроенергії). Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на дані Державної служби статистики.
Борги українців за комуналку за липень скоротилися на 3,5% — Держстат
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Загалом у липні українці сплатили за житлово-комунальні послуги 12,4 млрд грн, що становить 117,3% нарахованої за той місяць суми.
Заборгованість за поставлену електроенергію в липні становить 7,1 млрд грн.
Найвищий рівень оплати житлово-комунальних послуг зафіксований у Харківській (131,5% суми нарахувань, за рахунок погашення боргів попередніх періодів), Рівненській (124,9%), Київській (122,5%), Дніпропетровській (121,4%) областях і Києві (124,4%).
Найнижчий рівень оплати — у Чернівецькій, Кіровоградській, Вінницькій та Херсонській областях (104−109% суми нарахувань).
Читайте також: В Україні знову відключатимуть населення за комунальні борги
За даними Держстату, з початку року з населенням підписано 29,5 тис. договорів про погашення реструктуризованої заборгованості за житлово-комунальні послуги на загальну суму 248,2 млн грн. Сума внесених платежів із урахуванням довгострокових договорів становить 135,5 млн грн.
Нагадаємо
За даними Мінсоцполітики, в січні 2020 року субсидію на оплату житлово-комунальних послуг в Україні отримали близько 3,2 мільйона громадян, а середній її розмір склав 1400 гривень, що в 1,5 рази більше, ніж у січні минулого року.
Читайте також: Борги за комуналку і штрафи: за що з банківської карти можуть списати гроші
У березні 2020 року заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко заявив, що одержувачі субсидій і пільг в Україні не втратять їх в разі несвоєчасної оплати житлово-комунальних послуг
Коментарі - 2