Більшість підлітків, якби вони отримали кошти, інвестували б їх у акції. Але їхня віра у біржу зменшується, а криптовалюта набирає популярність, пише Cointelegraph.
Американські підлітки втрачають віру у фондову біржу, переходять на криптовалюти — опитування
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Опитування спробувало дослідити уявлення американських підлітків про акції, криптовалюти та інші види інвестицій. Результати показали, що криптовалюти набрали популярності та вже опинилися попереду нерухомості. Правда, поки що лише на один відсоток — 25% проти 24%.
Близько 43% надають перевагу акціям, а 37% утрималися б від будь яких інвестицій.
Опитування було проведено у середині червня цього року Junior Achievement і RSM US та мало порівняно скромну вибірку — 1000 респондентів, віком від 13 до 17 років.
Читайте також: Як мілленіали переграли Уолл-стріт
GameStop підірвав віру у біржу
Із тих, хто відслідковував ралі акцій GameStop, 39% сказало, що біржа — це чудовий спосіб швидко заробити, ще 20% вважало її надто ризиковою. І все ж, для 40% акції залишалися вигідними довгостроковими інвестиціями.
За словами авторів дослідження, вони хочуть повернути підліткам віру у акції та виправити негативне уявлення про біржу, яке могло залишитися у них після історії з GameStop
За словами Джека Косаковського, президента та генерального директора Junior Achievement USA:
«Ці результати показують, що новий феномен „мемних акцій“ може негативно впливати на уявлення підлітків про інвестиції на фондових ринках. Враховуючи, що фондовий ринок відіграє важливу роль у забезпеченні незліченної кількості американців пенсійним доходом, важливо, щоб ми допомогли демістифікувати її для наступного покоління».
Читайте також: Фінансова грамотність: як правильно говорити з дітьми про гроші
Фінансова освіта
Junior Achievement та RSM намагаються змінити уявлення підлітків, просуваючи освітні програми для фондового ринку. Серед них — симуляції біржової торгівлі та навчальна програма, розроблена для пояснення основних принципів інвестування.
Проблема, з якою вони стикаються, полягає в тому, що, згідно з результатами їх опитування, лише 51% підлітків вважають, що фондовий ринок — «гарна річ для простих людей».
Чому підлітки обирають ризикові активи
Зростаюча залученість до спекулятивних інвестицій стала помітною серед міленіалів, які живуть в умовах низьких зарплат, нестабільного ринку праці та захмарно високих цін на нерухомість.
Читайте також: Кожен десятий мешканець США інвестує у криптовалюту — опитування
Хан Ку, професор економіки з Сувонського університету в Кореї, припустив, що складні соціо-економічні умови, в яких живе багато молодих людей, призвели до сприйняття ними трейдингу як «унікальну можливість виправити своє складне фінансове становище».
Коментарі - 11
Ну, по-перше, що ще міг написати ресурс за такою назвою?
А по-друге, підліткам варто уважніше писати текст, щоб не допускати помилок у назвах.
— Какой актив по Вашему мнению наиболее перспективный, и принесет стабильный финансовый доход на следующее десятилетие?
— Агу ага, папа дай конфету…
Наконец-то мы узнали куда вкладываться, скупаем активы фабрики Вилли Вонка…
ясно, что у крипты очевидные плюсы, но вопрос к авторам опроса-статьи «у кого вы берете экспертное мнение?»
https://economics.segodnya.ua/ua/economics/kriptovalyuta/v-ukraine-legalizovali-kriptovalyutu-1572829.html