7 вересня у Сальвадорі вступив в дію «Закон про біткоїн», який робить першу криптовалюту офіційним платіжним засобом країни нарівні з доларом США. Про це пише Reuters.
Біткоїн став офіційною валютою Сальвадору. Чому МВФ та громадяни проти
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Перша біткоїн-країна
Запровадження біткоїна — це ініціатива молодого та популярного президента Наїба Букеле. Він вважає, що криптовалюта дозволить громадянам країни заощадити близько $400 млн на міжнародних переказах.
Лише за минулий рік комісія на міжнародні перекази до Сальвадору склала $6 млрд — це майже 23% від ВВП країни.
Водночас, згідно з опитуваннями, громадяни Сальвадору скептично ставляться до криптовалюти. Близько 70% не погоджується із впровадженням біткоїна. Майже половина громадян не знає, як ним користуватися.
Читайте також: Громадяни Сальвадору протестують проти впровадження біткоіна
Як криптовалюта вплине на довкілля
Одним з аргументів противників біткоїна у Сальвадорі та деінде є величезна кількість електроенергії, що споживається у процесі майнінгу криптовалюти. За данними Bank of America, майнери виробляють 60 млн т вуглекислого газу. Це приблизно стільки ж, як 9 млн автомобілів.
У відповідь на звинувачення влада Сальвадору оголосила амбітний план із побудови електростанції, що використовуватиме для майнінгу «100% чисту та відновлювальну енергію вулканів».
Проблеми з регуляторами
На думку експертів, впровадження криптовалюти може збільшити регуляторні, фінансові та операційні ризики для фінансових установ. Особливі питання викликають міжнародні правила боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.
Деякі аналітики вважають, що набуття законом чинності може стати на заваді перемовинам Сальвадору щодо траншу на $1 млрд, які країна веде з МВФ. Фонд вже висловив стурбованість щодо рішення.
Читайте також: Глава МВФ: біткоїн — не гроші
Після прийняття «закону про біткоїн» рейтингове агентство Moody’s знизило оцінку кредитоспроможності країни, а доларові облігації Сальвадору опинилися під тиском.
Але це не спинило впровадження криптовалюти
6 вересня, у переддень впровадження закону, Букеле попередив, що не варто чекати негайних результатів та порадив бути терплячими. «Інноваціям потрібен час», — написав президент у своєму твіттері.
Того самого дня Сальвадор придбав 400 біткоїнів, піднявши ціну криптовалюти до $52 680.
Букеле заявив у своєму твіті, що країна «мусить вирватись із парадигми минулого. Сальвадор має право стати частиною першого світу».
Читайте також: Серпневі рекорди на ринку криптовалют. Що буде з курсом біткоїна
Контекст
25 червня влада Сальвадору оголосила, що 7 вересня запрацює сальвадорський державний криптовалютний гаманець Chivo, на який кожен дорослий громадянин країни зможе отримати $30 у біткоїнах.
В рамках підготовки до впровадження біткоїна, уряд встановив банкомати, що дозволяють без комісії переводити біткоїн у долар та знімати з рахунків.
Сальвадор не має власної валюти. До 7 вересня єдиним офіційним платіжним засобом був долар США.
Коментарі - 13
А так то да… Он нам и *** не нужон, этот ваш интирнет
Конечно если взять идеальный случай и учесть только комиссию за перевод — то получится выгоднее. Но в реальном мире заробитчанику надо будет обменять наличный бакс где-то в обменке у ***, потом они отправят это переводом в Сальвадор, там другие *** поменяют биток обратно на бакс получателю.
Також тут https://bitinfocharts.com/comparison/bitcoin-transactionfees.html#3m сказано, що комісія за пересилку на сьогодні є близько трьох доларів, а свіфт на скільки я знаю менше ніж 20 баксів ніколи не коштує. Тому звідки взялось порівняння біткойна зі свіфтом — загадка…
Я заплатив менше долара, щоб і обміняти, і перевести, і вивести 50 баксів! Свіфту, вестерн юніон, маніграм чи взагалі будь-якій платіжній платформі такі комісії і близько не снились!!!
Але погоджуюсь, що існують паразити, які деруть аж до 8−10% за вивід біткойна в папір.
Ты явно не умеешь читать и не хочешь думать.
Потому ты берешь свой идеальный случай, пул и кошелек поддерживающие лайтинг. А я говорю об общем случае когда только комиссия за перевод составляет 23 бакса и это сейчас когда биток подупал. Вчера было дороже. А биток надо ещё купить (комиссия) и потом продать в Сальвадоре (ещё большая комиссия).
https://x0.at/03jA.png
https://x0.at/mhS0.png
https://x0.at/bQmw.png
Так вот давай сравним 23 бакса перевода в битке + неизвестные комиссии за конвертацию, и 20 баксов стандартной минимальной комиссии в SWIFT. А я летом перекидывал деньги так ПУМБ взял вообще только 10 баксов. Как видишь у меня тоже есть частные случаи.
Да, и давай для сравнения посчитаем во что обойдётся перевод в стеларе, ты же в курсе надеюсь? Хотя вот непонятно: если ты в курсе зачем ты платишь 4 цента там где можно заплатить две с половиной украинских копейки.
І знову повторюю: стелар — це копія біткойна, як пепсі - копія кока коли…
Отвечу тебе твоими же словами: то что ты пользуешься пулами поддерживающими лайтинг совершенно не означает что все кошельки и все открытые *** конторы обмена бакса на биток будут поддерживать лайтинг.
А заробитчане Сальвадора будет переводить не то что намайнили на твоём пуле, а то что заработали в США, через ближайшую обменку открытую ***. Их родственники в Сальвадоре ещё менее продвинутые чем они и они будут менять биток у потому им биток точно не нужен, а нужны баксы. Которые они поменяют в Сальвадоре в ещё одной обменке. Ты упорно игнорируешь всё это зациклившись на своём майнинге.
При всём при этом существует стелар который даже на биржах имеет комиссию 2,7 копеек. И если бы препездента Сальвадора беспокоили интересы заробитчан то он мог бы «легализовать» люмены. Ведь если оставить в стороне вопрос комиссии то нет совершенно никакой разницы через что перекидывать деньги и стелар выигрывает ещё и за счёт своей скорости. Плюс есть ещё десятки или сотни быстры и дешевых монет, которые так же могли бы быть использованы.