Інвесторам треба готуватися до корекції на ринку та до можливостей, які це надасть, вважає головний стратег ринку LPL Financial Райан Детрік. Про це пише Yahoo Finance.
Настав найгірший місяць року для акцій — попереджає аналітик
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
«Цього року ринок ріс всупереч усім тривожним сигналам, але не забуваймо, що вересень — традиційно найгірший місяць для акцій. Навіть минулого року, коли ринок надшвидкими темпами відновлювався після березневого падіння, в середині вересня сталася майже 10% корекція», — каже Детрік.
S&P 500 з жовтня минулого року не падав навіть на 5%. Еталонний індекс зростає вже 7 місяць поспіль. Лише у серпні він 13 разів сягав рекордного значення.
«Будьмо чесні, акції не можуть зростати вічно», — коментує Детрік.
Падіння цін може бути можливістю
«Ми вважаємо, що падіння, якщо воно станеться, буде короткотерміновим і триматиметься у рамках 5−8 відсотків», — каже Детрік.
Читайте також: Уоррен Баффет за рік заробив $2 мільярди на акціях японських компаній
На його думку, ринок продовжуватиме рости і його потенційні слабкості — це лише додаткові можливості для інвесторів.
Якщо не втрутиться інфляція
Не всі на Волл-стріт вважають, що падіння буде настільки глибоким. Їх оптимізм базується на припущені, що нинішній високий темп інфляції — тимчасовий.
Але є підстави сумніватися у цьому.
Індекс S&P/Case-Shiller, який вимірює ціни на житло у 20 великих містах США, у червні піднявся на 1,77%. У річному обчисленні приріст склав приголомшливі 19,1%. Це найбільший стрибок за всю історію індексу.
Читайте також: Інфляція в єврозоні підскочила до 10-річного максимуму
За даними The Conference Board, очікування споживчої інфляції також зросли. Респонденти передбачають, що через 12 місяців індекс інфляції складатиме 6,8% — на один процентний пункт вище, ніж рік тому.
Обидва ці показники вважаються серйозними сигналами, якими не варто нехтувати.
Коментарі - 3
За даними НБУ, в третьому-четвертому кварталі 2021 року уряд, центральний банк, підприємства і банки повинні виплатити 11,461 млрд доларів, з яких 8,980 млрд доларів — основна сума боргу, 2,480 млрд доларів — відсотки.
Пікові виплати припадають на III квартал 2021 року — 5,932 млрд доларів. У IV кварталі треба повернути 5,529 млрд доларів.
До кінця року Україна повинна повернути 857 млн доларів Міжнародному валютному фонду, в т. ч. 122 млн доларів відсотків. Також необхідно виплатити 15,544 млрд гривень нерезидентам, які володіють українськими ОВДП.
https://www.rbc.ua/ukr/news/nbu-nazval-periody-pikovyh-vyplat-vneshnemu-1630400163.html