На обслуговування державного боргу в першому півріччі 2021 року спрямована кожна восьма гривня доходів державного бюджету. Про це заявив глава Рахункової палати Валерій Пацкан.
На виплату держборгу пішла кожна восьма гривня бюджету (інфографіка)
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції і фінанси
Борг зменшився
«Загальний обсяг державного та гарантованого держборгу зменшився на 38 млрд грн, або 1,5%, — до 2 трлн 514 млрд грн, внаслідок ревальвації гривні до іноземних валют, в яких номіновано борг. При цьому витрати на погашення та обслуговування боргу в порівнянні з відповідним періодом 2020 року, збільшилися на 44% і склали понад 36% здійснених в першому півріччі цього року видатків держбюджету», — зазначив він.
Читайте також: Держборг в квітні зріс більш ніж на $ 1 мільярда
Пацкан також зазначив, що державний бюджет протягом першого півріччя виконувався в умовах відновлення економічного зростання.
«На жаль, його показник менше, ніж уряд прогнозував на цей рік. З позитиву, хочу зазначити, що план доходів загального фонду держбюджету на перше півріччя з урахуванням внесених змін перевиконано на 23,7 млрд грн або майже на 5% «, — додав глава Рахункової палати.
Нагадаємо
Станом на кінець березня 2021-го року сукупний державний та гарантований держборг України в еквіваленті в національній валюті склав 2 514,28 млрд грн ($90,17 млрд).
У квітні Мінфін провів 20 аукціонів з продажу ОВДП, залучивши 14,4 млрд грн на фінансування держбюджету.
Читайте також: Кожен українець у 2020 році віддав 3 тисячі на обслуговування держборгу
Платежі з погашення держборгу в січні-квітні склали 141,9 млрд грн, платежі з обслуговування — 45,7 млрд грн.
Коментарі - 12
У 2020 році держборг збільшився на 6,9% з 84,4 млрд доларів до 90,3 млрд доларів. Економія і зменшення — для зелебобів:)
2018 рік передача влади від пороха — нелоху — майже 75 млрд боргу…
2021 рік нелоха — майже 93 млрд боргу…
І що ти мені хотів сказати?
Порох за 5 років збільшив борг на 5 млрд, а нелох на 18 млрд за 2 роки. а що буде до кінця каденції?
«Банк застрахований в системі гарантування вкладів до певної суми. Раніше це було 200 000, зараз здається цю суму підняли. Вони застраховані. І до них можна йти. Я б все ж рекомендував йти в банки вищої категорії», — каже він.
Ще один варіант накопичення — відкрити рахунок у недержавному пенсійному фонді. Всі кошти клієнтів такі фонди вкладають:
в акції;
облігації;
нерухомість;
метали.
За підрахунками Мінсоцполітики, в 2050 році в Україні на 12 млн пенсіонерів припадатиме 10 млн таких, хто працює. Відняти варто ще кілька мільйонів трудових мігрантів, які платять податки в інших країнах. Нинішня солідарна система з такою різницею не впорається. А ви продовжуйте сплачувати в ПФ сподіваючись на достойну пенсію…