Міністр фінансів Сергій Марченко пояснив, що мав на увазі, коли говорив про те, що українцям, які немають накопичень в НПФ розраховувати на пенсію не варто. Про це він заявив у програмі «Сьогодні День» на телеканалі «Україна 24».
Марченко пояснив свою заяву щодо пенсій: «Люди люблять перекручувати»
Пояснення міністра
За словами Марченка, люди іноді люблять перекручувати те, чого не було сказано.
«Потрібно розуміти контекст. Я хочу пояснити, що я говорив про себе особисто, що мені, як 40-річному, якщо нічого не змінювати в існуючій пенсійній системі, то на пенсію розраховувати не варто. Вона або буде досить низькою, або взагалі мізерною. Це малося на увазі. Щоб це змінити, я як 40-річний потенційний пенсіонер думаю, що зробити, щоб були механізми, які дозволять мені накопичити собі на старість. Так само це може стосуватися будь-кого — 40-річного, 50-річного або молодших людей. Це питання створення стимулів для того, щоб люди збирали та відкладали кошти, щоб в майбутньому мати пенсії», — сказав він.
Читайте також: Марченко: Немає накопичень в НПФ, розраховувати на пенсію не варто
Марченко відповів на запитання, чи не стануть такі заяви стимулом для людей працювати неофіційно з «чорною» зарплатою.
«Я в жодному разі не хотів би, щоб це пов'язувалося з несплатою податків або ЄСВ. У нас солідарна пенсійна система, і сплачуючи ЄСВ, ви забезпечуєте оплату пенсій чинним пенсіонерам. Зараз розмір ЄСВ досить незначний у порівнянні з тим, що було раніше. Його у 2015 році знизили у 2 рази», — пояснив міністр.
За його словами, в результаті дефіцит Пенсійного фонду також зріс у два рази.
«І ми або будемо шукати гроші з інших платників податків і закривати цю дірку, але збільшувати податкове навантаження і збільшувати ЄСВ ніхто не планує. Так що в цих умовах ми повинні шукати механізми, щоб стимулювати громадян самостійно відкладати на пенсію. Зараз держава думає і відпрацьовує конкретні законопроєкти про механізм, який мав би довіру громадян, щоб вони могли додатково відкладати гроші на своє пенсійне забезпечення.
Читайте також: У Кабміні анонсували запуск накопичувальних пенсій для бюджетників
Зараз кількість пенсіонерів практично дорівнює кількості працюючих людей. Цей тренд не зміниться в найближчі 5−10 років, йде старіння населення, зменшення кількості людей, які офіційно працюють. Це проблема, і держава її повинна вирішувати. Але вона не повинна вирішуватися шляхом тінізації економіки. Навпаки, ми намагаємося мотивувати громадян показувати доходи", — сказав він.
Нагадаємо
У травні 2021 року після тривалих суперечок і обговорень, які тривали майже півтора року, Кабмін, Офіс президента і керівники комітету Ради з питань соцполітики погодили пул законопроєктів для впровадження в Україні обов'язкових накопичувальних пенсій.
Голосування в першому читанні могло відбутися вже в червні, передбачала глава Мінсоцполітики Марина Лазебна. Але законопроєкти (головний з них — № 2683) провалилися вже на першому етапі — на обговоренні в профільному комітеті ВР.
Після зустрічі у прем'єр-міністра учасники домовилися протягом двох місяців узгодити оновлені параметри реформи. Результатом, ймовірно, стане новий законопроеєкт, однак поки невідомо, хто повинен стати його ініціатором — депутати чи Кабмін.
Коментарі - 19
Кстати, пенсионный возраст поднимали именно они.
Но тогда, на ленте актуарных расчетов, препод говорила, что нужно иметь зарплату не меньше 1000$ в месяц, чтобы вот так себе откладывать на пенсию.
Я бы сказал, что может через столетие придем к этому.
Про це повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook політичний експерт Олексій Голобуцький.
«Офіс Президента підготувався до початку політичного сезону досить специфічно. Судячи зі свіжих рішень, Банкову хвилює не стільки рівень бідності, стан економіки, тарифи тощо, скільки їх наслідки — ріст протестних настроїв серед населення. Тому в ОП було прийнято рішення почати заміни в лавах правоохоронців. Ключовий критерій підбору силовиків — лояльність. Лояльних знайшли серед тих, на кому нема де клейма ставити: люстрованих, екс-беркутівців та інших орлів, які розганяли Майдан. Такі люди виконають будь-який наказ, тому що, по-перше, вже робили це під час Майдану, а по-друге отримали другий шанс підзаробити на посадах», — написав Голобуцький.
https://ukranews.com/ua/news/797604-na-bankovij-vyrishyly-povernuty-do-politsiyi-lyustrovanyh-osib-yaki-rozganyaly-yevromajdan-ekspert
— Що, така ж гостра?
— Ні, впарюють весь час одні й ті самі макарони, тільки поливають різним соусом.
Грошей на ваші пенсії немає але ви сумлінно сплачуйте в ПФ для інших.
А теперь пишите, что Вы не это имели ввиду ;)