У 2021 році пандемія точно не закінчиться через те, що коронавірус швидко мутує, і кожен місяць світ може стикатися з новими штамами. Про це в інтерв'ю BBC News Україна заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.
У МОЗ розповіли, скільки років триватиме пандемія та коли очікувати локдаун
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку: головні фінансові новини
Ревакцинація
«Це буде тривати принаймні ще кілька років. Від двох до п’яти. Поки не з’явиться якась загальна світова стратегія профілактики у вигляді якогось універсального щеплення або лікування», — заявив головний санлікар.
Читайте також: Коли закінчиться пандемія і що буде далі
За його словами, зараз багато дискусій з приводу того, як ревакцинувати населення.
«Є лише декілька заяв фармкомпаній, що бустерна доза викликає більшу імунну відповідь. Але це лише заяви. Немає достовірних статей у наукових журналах, немає офіційних позицій міжнародних організацій, що бустерна доза є рекомендованою, чи буде обов’язковою. Тобто поки ми не робимо бустерну дозу. Зараз наша основна стратегія — це ревакцинація через рік», — додав головний санітарний лікар.
Коли очікувати локдаун
У листопаді Україна може наблизитися до червоної зони епідеміологічної небезпеки, тоді можуть ввести і локдаун.
«За тим сценарієм, за яким ми зараз рухаємось, новий локдаун можуть ввести орієнтовно у листопаді», — заявив Кузін.
Проте, за його словами, якщо українці будуть робити щеплення, будуть дотримуватися соціальної дистанції, локдаун можна буде відтягнути на грудень-січень або зовсім не допустити.
Страхування від COVID-19. Виплата до 50 тисяч гривень
Рішення про локдаун ухвалює місцева влада. Проте, за словами Кузіна, якщо ситуація дуже погіршиться, то локдаун по всій країні можуть ввести на національному рівні.
На питання, який з регіонів «накриє» першим, головний санітарний лікар відповів, що наразі погіршення є в усіх регіонах. Але поки що найбільше страждають східні і західні регіони України, там фіксують дещо більше хворих, ніж в інших областях.
Читайте також: Наслідки пандемії позначаться на більшості національних економік — Moody’s
Нагадаємо
На початку пандемії коронавірусу епідеміологи припускали, що вона триватиме щонайменше 2 роки, доки не буде створено вакцину. Попри низку вакцин і процес вакцинації у світі коронавірус поширюється далі, мутуючи.
Читайте також: Під час пандемії кожного дня з'являвся новий мільярдер
Коментарі - 28
здоровым — самоизолироваться
больным — самоизлечиться
учащимся — самообучиться
работающим — самодистанцироваться
безработным — самообеспечиться
голодным — самонаесться
мертвым — самозакопаться
недовольным — самозаткнуться:)))
А, значит, война будет долгой и кровопролитной…
Посещение больным СПИДом секс вечеринки, без уведомления всех оргствующих о своей невинной болезни, грозит длительным сроком тюремного заключения.
А теперь рассказывайте, если не заврались — насколько общество строже к носителям ковида
При том, что лёгкость передачи гриппа (любого ОРВЗ), в т. ч. ковида и венерических несопоставимы.
А вообще мне нравятся адепты идеи «есть другие болезни, болезни пострашнее'.
При том что в условном городе на миллион жителей, условно, имеется 100 000 койко мест, и, опять же условно, 10 000 медиков и, ориентировочно 80 000 амбулаторно больных (другими, не ковидом, болезнями, некоторые из которых переносятся человеком, лечатся, действительно тяжелее ковида). При новости о новой, легко передаваемой болезни, угрожающей нашему «условному» городу новыми 250 000 тяжело больными (на которых коек и врачей хватить просто не может, если не предпринимать никаких превентивных мер), наши «адепты» вспоминают что есть же и другие болезни, болезни «пострашнее'».
А теперь рассказывайте если не заврались — насколько обществу не всё равно на секс-вечеринки.
https://ukranews.com/ua/news/797681-v-izrayili-zayavyly-shho-u-vaktsynovanyh-pfizer-u-7-raziv-bilshe-shansiv-zarazytysya-shtamom-delta
https://zaxid.net/na_ternopilshhini_vaktsinovani_ukrayintsi_z_kanadi_zarazili_gostey_vesillya_koronavirusom_n1524849
***
Щеплена препаратом Comirnaty (Pfizer/BioNTech) людина має в 7 разів більше шансів заразитися індійським штамом коронавірусу «Дельта», ніж той, хто перехворів і одужав від коронавірусної інфекції самостійно.
Про це пише британське видання The Guardian з посиланням на агентство Bloomberg.