Сенат пропонує запровадити жорсткіший контроль над криптовалютами. Таким чином сенатори сподіваються отримати більше податків для фінансування проєкту розвитку інфраструктури США, який оцінюється у $550 млрд, пише Bloomberg.
Сенат США збирається оподатковувати операції з криптовалютою. Хочуть зібрати $28 мільярдів
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
За прогнозами законодавців, нові норми дозволять залучити додаткові $28 млрд податків з криптовалютних трансакцій. Законопроєкт зобов’язує криптоброкерів доповідати в Податкову службу (IRS) про перекази цифрових активів, включно з віртуальною валютою. Він також передбачає, що бізнес доповідатиме про перекази криптовалюти на суму більше $10 тис.
Ця пропозиція була додана до угоди в останній момент, після багатотижневого торгу між республіканцями та демократами щодо того, на що витратити та як залучити кошти. Прискіпливіше ставлення до криптовалюти було важливе для обох партій.
Сенатор Роб Портман, який репрезентує республіканців у переговорах щодо угоди, каже, що питання прозорості криптовалюти вже давно непокоїть Конгрес. «Ми всі обговорюємо як забезпечити кращу звітність та відповідність компаній податковим вимогам», — заявив він репортерам.
Навіщо нові правила
Міністерство фінансів США у своєму травневому звіті про податкове законодавство заявляло, що додаткове регулювання криптоактивів необхідне, щоб мінімізувати стимули та можливості приховувати доходи. Всі готівкові перекази на суму понад $10 тис. вже підпадають під вимоги звітності IRS.
IRS вважає, що все більше податкових шахраїв використовують криптовалюту, щоб приховати доходи від уряду. У 2020 служба додала графу «Криптовалюта» до податкової декларації, щоб отримати більше інформації про віртуальні активи громадян.
Читайте також: Процес подачі декларації власниками криптовалют буде спрощено — Податкова служба США
Реакція галузі
Деякі гравці криптовалютної галузі вже розкритикували законопроєкт. На їх думку, компанії, на які розповсюджуватиметься законодавство, не здатні зібрати інформацію, яку вимагатиме від них уряд.
«Це надзвичайно проблематично», — прокоментувала Крістін Сміт, виконавчий директор Blockchain Association, торгової групи з Вашингтона. Вона стверджує, що нові правила можуть змусити деякі компанії перебазуватися в інші країни. «Ми зараз робимо все можливе, щоб змінити їх.»
Коментарі - 12
А ріст цін на товари та послуги то таке…
Тут речь скорее о налогах на прибыль, где обьектом инвестиций является криптовалюта, а автор написал заголовок от себя. Понятно что переводы между анонимными кошельками никто не админит и потому контролировать не может, даже не говоря об установлении истинного владельца кошелька, соответственно ни о каком налоге на операции речи идти не может.
Что-то в самой статье об этом ни слова, похоже что человек писавший заголовок не читал статьи.
Да они собираются ужесточить контроль, а там уже наверное с прибыли или т.п., но явно не с операций перевода с кошелька на кошелек, т.к. биржи тут ни при чем.