Уряд Китаю називає звинувачення у хакерських атаках сфабрикованими США та їх спільниками, пише BBC.
Китай відкидає звинувачення у кібератаці проти Microsoft
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
«США змовилися зі своїми спільниками, щоб провести кампанію безпідставної критики Китая через кібербезпеку», — заявив прессекретар Міністерства зовнішніх справ Китаю Чжао Ліцзянь.
Ця заява стала відповіддю на звинувачення США, які приписують Китаю хакерську атаку на Microsoft Exchange — популярну платформу електронної пошти, що використовується компаніями по всьому світу. Вони назвали це елементом «нерозсудливої» поведінки Китаю, яка підриває глобальну безпеку.
До звинувачення приєдналися ЄС, Великобританія, Нова Зеландія та Австралія.
Читайте також: Євросоюз і США звинуватили Китай у кібератаці через Microsoft Exchange
Контекст
На початку березня компанія Microsoft повідомила, що нова група китайських хакерів намагається викрасти інформацію американських компаній, використовуючи вразливості в захисті сервера Microsoft Exchange.
Група, відома як Hafnium, була ідентифікована Центром розвідки загроз Microsoft як така, що фінансується державою. Hafnium отримав інформацію, що Microsoft планував прибрати вразливість і поділився нею з іншими китайськими хакерськими групами, щоб вони встигли нею скористатися. Джерела вважають, що ця атака сигналізує про перехід Китаю від цільового промислового шпіонажу до атак типу «хапай-біжи».
Міністерство закордонних справ Великобританії заявило, що китайський уряд «проігнорував неодноразові заклики припинити свою нерозсудливу кампанію, замість цього дозволивши агентам, що підтримуються державою, збільшити масштаби своїх атак».
Президент США Джо Байден заявив, що китайський уряд, можливо, не здійснював атаки сам, але «захищав тих, хто це робить. І, можливо, навіть підтримував їх у цій справі».
У понеділок, 19 липня, Міністерство юстиції США висунуло звинувачення проти чотирьох хакерів, пов'язаних з Міністерством державної безпеки Китаю. Вони підозрюються в участі у довгостроковій кампанії, спрямованій проти урядів не менше десятка країн.
Читайте також: США, країни Європи та НАТО звинуватили Китай у фінансуванні різних кібератак
Коментарі - 13
Т. е. средства производства есть, капитал есть, чем все это защитить — тоже.
Может, пора стряхнуть «хозяев жизни» из «развитых» стран?)
Вы ж не думаете, что «постиндустриальная» экономика кофеен и барбершопов может построить хоть один самолет?)
«Китай повернеться швидко на свій рівень розвитку — радянський» — сумніваюсь менталітет інший.
И вышвырнет «Аппле» с «Фокскона» на мороз.
И СиП500 обвалится.
До них начало доходить, что КНР имеет все шансы победить в конкуренции с ними.
И решили прибегнуть к их любимым неконкурентным методам)
Любимые двойные стандарты «развитых» стран.