За словами посла України в Республіці Польща Андрія Дещиці, у країні зростає кількість трудових мігрантів. Якщо порівнювати з 2014 роком, то зростання становить в 2−3 рази, пише Інтерфакс-Україна.
Кількість українських трудових мігрантів у Польщі зросла з 2014 року в 2-3 рази
► Підписуйтеся на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
Ключові цифри
«Зараз йдеться приблизно про 1,5 млн українців, які працюють у Польщі», — сказав Дещиця на всеукраїнському форумі «Україна 30. Трудові ресурси» у вівторок, 20 липня. Він зазначив, що орієнтовно 600 тис. українців офіційно сплачують податки у Фонд соціального страхування, а решта працюють на трудових договорах і податки не платять.
Посол також повідомив, що в 2014 році в Польщі працювало 680 фірм, де власниками були українці, а в 2021 році українці є власниками або співвласниками вже 16 тис. підприємств.
Крім того, Дещиця повідомив, що на даний момент у Польщі навчаються близько 50 тис. українських студентів.
Літня школа трейдингу: вчимося заробляти на коливаннях валютних пар
Плани Польщі
Згідно з державним планом, Польща планує підтримувати роботодавців, які шукають іноземних працівників.
Також хочуть підвищити роль бюро з працевлаштування у видачі дозволів на роботу іноземцям. Для останніх хочуть скоротити час, необхідний для отримання дозволів.
Планують також скоротити формальні процедури при отриманні дозволів і зробити процедури цифровими.
У пріоритеті країни зазначена середньо/довгострокова міграція працівників. Також працюють над новою міграційною політикою країни.
Читайте також: Польща вирішила заманювати заробітчан спрощеною процедурою працевлаштування
Коментарі - 12
Тут плакать надо
Народ увидел режим турбо слива и улучшения штрафы пени налоги и выбрал страну где все по понятней, а не каждый месяц новый идиотский закон
Наши дебилы постоянно говорят как красиво и чисто в Европе, но при этом дома срут на каждом углу — штрафы для того и вводят, что бы было чисто, красиво и порядок был. А уголовные законы и наказания по ним для того, что бы правила соблюдались и все выполняли взятые на себя обязательства.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 2 березня 2016 р. № 207
Київ
Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру
А живешь ты на сьемной квартире? А хозяин с тобой подписал договор аренды? А у нотариуса заверил, а в налоговую ВЫ сходили? А хозяин платит налоги с дохода? Или ты скажешь что тебя это не касается? Так вот касается и очень! Читай и НКУ и Уголовный кодекс! Так что разберись со своими проблемами! Тебе не нравится что грязно? А ты сам живешь, или семью приволок? А семья и ты коммуналку платят (Канализация, вывоз мусора, уборка территории? Лицевой счет на ком? на тебе без регистрации или на хозяине квартиры?
Так что сиди на своем «манагерном» стуле в своем отделении банка и подумай о будущем! И перестань писать бред! «Штрафователь — морковкин) Не хочу писать другое название корнеплода!
Гришуня, а чем ты сам занимаешься?
https://www.unian.ua/economics/other/bez-ukrajinskih-zarobitchan-ekonomika-chehiji-ne-vizhive-posol-ostanni-novini-11487718.html
Зараз в Португалії проживають близько 30 тисяч громадян України.
Ідеальний заробітчанин — сезонний працівник. На 3 місяці поїхав, грошей заробив, привіз та будує хату. Максимальна користь для ВВП України. Інші 9 місяців працює тут — заробляє на пенсію.
Але якщо вони привозять гроші — вони ці гроші вкладують в економіку і з цих грошей йде ПДВ. Так, з них не платять НДФЛ та ЄСВ. Але загальний внесок в економіку значно більший, ніж сидіти тут на мінімалці.
А ті, хто тут отримував великі гроші і переїхав — ті не повертаються. І це не заробітчани, а емігранти.