Вільний та незалежний інтернет під загрозою. Про це заявив голова Google Сундар Пічаї у своєму інтерв'ю BBC. Він стверджує, що багато країн обмежують потоки даних, і це стає нормою. А також розказав, які технології змінять світ.
Голова Google попередив про загрозу вільному інтернету та назвав дві технології, які змінять світ
Директор Google та його материнської компанії — Alphabet Сундар Пічаї опікується такими різними фірмами та продуктами, як Waze, FitBit та DeepMind — піонерами в сфері штучного інтелекту.
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» в телеграм-каналі: головні фінансові новини
Він вважає, що в наступні двадцять п’ять років світ докорінно змінять дві технології: штучний інтелект та квантові комп’ютери.
Читайте також: Що буде, коли запрацює супутниковий інтернет Маска
Штучний інтелект
«І думаю, це найважливіша технологія, яку людство коли-небудь створювало», — каже він про першу з них. — «Тобто, в одному ряді з вогнем, електрикою чи інтернетом. Але навіть важливіше».
Штучний інтелект — це, по суті, спроба відтворити людський розум у машинах. Різні системи ШІ вже вирішують проблеми у своїх визначених сферах краще за людей.
Квантові комп’ютери
Квантові комп’ютери — це зовсім інший феномен. Звичайні комп’ютери побудовані за бінарним принципом — вони розуміють лише два значення: 0 та 1. Такий стан називається «біт».
Але на квантовому, субатомному рівні, матерія поводится інакше. Вона може бути одночасно і 1, і 0, або будь де між ними. Замість бітів квантові комп’ютери використовують «кубіти», які враховують ймовірність перебування матерії в одному з багатьох різних станів. Ця галузь — важка для розуміння, але вона здатна змінити світ.
Пічаї та інші провідні технологи вважають, що можливості цієї технології — захоплюючі. «Квантові комп’ютери не підходять для всіх задач. У деяких сферах нинішний метод завжди буде найкращою опцією. Але є сфери, де квантові обчислення відкриють нам величезну кількість нових рішень.»
Вільний інтернет
При розмові про нагляд за інтернетом, Пічаї сказав, що вільний та незалежний інтернет «зараз під нападом». Він не назвав «нападників» прямо, але додав, що «ні один із наших продуктів не доступний у Китаї».
Контекст
Нагадаємо, що за даними Bloomberg, Китай оголосив нові правила подачі заявок на IPO за кордоном для інтернет-компаній.
Ті з них, які зберігають дані більше 1 мільйона користувачів, повинні будуть спершу пройти перевірку на кібербезпеку. Адміністрація кіберпростору Китаю обгрунтувала нове правило необхідністю захистити дані та особисту інформацію користувачів, яка може «контролюватися і зловмисно використовуватися іноземними урядами».
В рамках перевірки будуть також вивчені потенційні ризики для національної безпеки, пов'язані з проведенням IPO за кордоном. Поріг в 1 мільйон користувачів означає, що нове правило торкнеться не тільки технологічних гігантів, а й невеликих компаній.
Читайте також: Як заробити на війні Китаю зі своїми IT-компаніями
Коментарі - 11
есть немало работ по антропологии на эту тему…
Ну і до реально потужного ШІ і квантового компа ще десятки, якщо не сотні років…
— ага, відходиш такий від свого поселення на декілька км, а тут тебе зненацька нападають з сусіднього племені-канібалів і несусь смажити на обід!
Але то фігня, головне — що тоді не було кордонів, обмежень і локдаунів!
:)