6 липня 2021 року понад 80 народних депутатів зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт № 5734, який передбачає зниження розміру комісії інтерчейндж. Документ оприлюднено на сайті парламенту.
Депутати пропонують Раді знизити міжбанківську комісію
Що пропонують депутати
Згідно з пояснювальною запискою, законопроєктом пропонується внести зміни до законів «Про банки і банківську діяльність», «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», а також до ухваленого 30 червня цього року закон «Про платіжні послуги», який через рік після вступу в силу буде введений в дію замість нього.
► Підписуйтесь на телеграм канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Документом пропонується закріпити, що розмір комісійної винагороди за інтерчейндж, не може перевищувати:
- з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року — 1%;
- з 1 січня 2023 годадо 31 грудня 2023 року — 0,7%;
- з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року — 0,5%.
Законопроєктом також пропонується встановити, що розмір комісійної винагороди за інтерчейндж з 1 січня 2025 року не може перевищувати щодо суми операції, проведеної з використанням дебетової платіжної картки — 0,2%, з використанням кредитної платіжної картки — 0,3%.
Також передбачається ввести відповідальність за перевищення встановлених граничних розмірів комісійної винагороди за інтерчейндж.
Читайте також: Офіційно: НБУ домовився з Visa і Mastercard про зниження міжбанківських комісій
Що таке інтерчейндж
Комісійна винагорода за кожну операцію з використанням платіжної картки, здійснена прямо або побічно (через третю особу) між банком-еквайром та банком — емітентом такої картки.
Інтерчейндж є складовою комісії за послуги еквайрингу. Комісія за послуги еквайрингу сплачується банку-еквайру за кожну операцію, здійснену на його обладнанні при оплаті товарів і послуг за допомогою платіжних карток.
Передісторія
Як писав «Мінфін», Національний банк України і народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк закликали парламент відмовитися від включення в текст законопроєкту про платіжні послуги (4364) під час його підготовки до другого читання норм про законодавче обмеження граничного розміру комісії інтерчейндж.
Депутати ініціювали зниження комісії за послуги банку-еквайра — з 1,6−2% до 0,5−1,4%, і комісії інтерчейндж для банку-емітента — до 0,3−0,9%.
2 квітня 2021 три банки, які працюють в сфері еквайрингу — Ощадбанк, Приватбанк та Райффайзен Банк Аваль звернулися до парламенту, НБУ, Кабміну і до бізнесу зі спільною заявою. Банки заявляють, що знизять комісію інтерчейндж до 2023 року.
Читайте також: Профільний комітет ВР підтримав обмеження комісії еквайрингу, але з нарахуванням клієнтам знижки 1%
30 червня 2021 року Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому закон «Про платіжні послуги».
Коментарі - 9
Корисним би чимось зайнялись краще.
А взагалі мова про перекази при еквайрингових розрахунках, до переказів між картками фіз.осіб вони стосунку не мають.
выбор огромный
ну кроме клиентов монобанка, но кого они интересуют?