В ЄС запрацювали цифрові covid-сертифікати — єдине для всіх країн ЄС і деяких поза альянсом підтвердження того, що його власник не хворіє на covid-19 і не являє небезпеки для інших людей, пише hromadske.ua.
В Євросоюзі запрацювали covid-сертифікати
Все це необхідно для того, щоб знову зробити Європу відкритою, кордони прозорими, а пересування таким самим простим, як і до пандемії. І поступово компенсувати заподіяні ковідом економічні збитки.
Сертифікат існує передусім в електронному вигляді — в додатку для телефону. Хоча можливий і паперовий варіант. Головний атрибут — QR-код, з якого можна зчитати інформацію про справжність сертифіката.
Читайте також: Збитки туристичної індустрії можуть скласти через пандемію майже $5 трильйонів
Для яких країн діятиме covid-сертифікат
Попередньо планувалося, що систему covid-сертифікатів синхронно впровадять усі 27 країн Євросоюзу, а також Швейцарія, Ліхтенштейн, Ісландія і Норвегія. Однак станом на вечір 30 червня лише 21 країна ЄС була підключена до системи (хоча деякі з них почали видавати такі сертифікати ще в червні).
Через технічні збої Румунія, Ірландія, Угорщина, Мальта, Швеція і Нідерланди спізнюються, але планують підключитися до 12 серпня.
Крім того, зараз ЄС веде перемовини з деякими іншими країнами, наприклад Британією і США, про взаємне визнання подібних документів.
Однак кожна країна ЄС має право змінити умови в'їзду через погіршення епідеміологічної ситуації — або у себе, або в країні (регіоні), звідки прибуває мандрівник. Головна вимога до країни — за 48 годин до початку дії обмежень повідомити про них Єврокомісію.
Страхування від COVID-19. Виплата в 50000 гривень
Хто може отримати сертифікат і скільки часу він діятиме
Сovid-сертифікат європейського зразка можна отримати при дотриманні однієї з таких умов:
- Якщо його власника вакциновано. Важливий нюанс: йдеться тільки про ті вакцини, які сертифіковані в Євросоюзі — Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca і Johnson & Johnson. При цьому окремі країни ЄС можуть дозволити в'їзд тим, хто прищепився підтриманими ВООЗ, але ще не сертифікованими в ЄС вакцинами, наприклад китайською Sinopharm. Однак чи видадуть у такому разі саме covid-сертифікат європейського зразка, поки не зрозуміло. Універсального терміну дії такий сертифікат не має — він залежатиме, наприклад, від терміну дії вакцини, якою прищепилася людина.
- Якщо людина вже перехворіла на covid-19. Для тих, хто одужав від коронавірусної хвороби, сертифікат буде дійсним протягом 180 днів з моменту останнього позитивного тесту на коронавірус.
- Якщо ви нещодавно зробили ПЛР-тест, який показав відсутність вірусу, або тест на антиген. Як працюватиме саме цей варіант, до кінця незрозуміло, проте, за попередньою інформацією, після кожного ПЛР-тесту або тесту на антиген сертифікат оновлюватиметься автоматично згідно з останніми результатами тесту.
- Отримати covid-сертифікат в ЄС зможуть не тільки дорослі, а й діти: або щеплені вакциною Pfizer/BioNTech (вона дозволена тим, хто старше 12 років), або ті, хто має негативний тест чи підтвердження про одужання. Сovid-сертифікат можна буде продемонструвати з батьківського смартфона.
Чи запроваджують аналогічний документ в Україні
Так, і прогнози звучать оптимістично. З 1 липня в Україні почалося бета-тестування електронних covid-сертифікатів у додатку «Дія». У МОЗ раніше запевняли, що український сертифікат буде сумісним з європейським. Угорщина, Молдова і Туреччина вже погодилися визнавати українські сертифікати.
Взяти участь у тестуванні сертифікатів зараз можуть користувачі програми «Дія», які отримали дві дози вакцини проти covid-19 на території України.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 12
Сколько еще надо чтоб показать что все ок?
А побочные эффекты — тромбозы и эмболии, как следствие инсульт.
Скажите, стоит ли такого риска американо-китайский «грипп»?)
Лучше бы вы продублировали новость Громадского про телеграм-бот который позволяет узнавать о текущих правилах въезда и транзита, а так же подписываться на уведомления об изменениях этих правил — вот это реально полезная информация для читателей сайта Минфин которые собираются ехать в какоую-либо страну ЕС.
https://news.liga.net/society/news/v-telegram-poyavilsya-bot-dlya-ukrainskih-turistov-on-sledit-za-pravilami-vezda-v-strany
https://www.unian.ua/tourism/news/v-ukrajini-zapustili-chat-bot-z-informaciyeyu-dlya-podorozhey-za-kordon-novini-11470375.html
https://tsn.ua/tourism/dlya-ukrayinciv-u-telegram-zapustili-bot-z-informaciyeyu-dlya-podorozhey-za-kordon-pid-chas-covid-19-instrukciya-1816678.html
https://travel.24tv.ua/ukrayini-zapustili-informatsiyniy-bot-dlya-novini-tehnologiy_n1674160
А туберкулез и сотни других смертельных болезней не представляют опасности для других?
А вот новый аналог гриппа…)
Тут всем можно и экспериментальные вакцины впарить, и электронный концлагерь установить.
Где в роли номерка на ватнке будет смартфон с QR-кодом.
Гражданские права под предлогом «безопасности» ликвидируют.
В ЕС уже был опрос, а не заменить ли евродепутатов на искусственный интеллект?
И ~50% было «за».
Так что, это в ближайшей повестке дня.
А там добавятся беспилотные эсэсовцы и низкоуглеродные газовые камеры.
И «зеленые» крематории.
И конечно же, электромобили-газенвагены «Тесла», а с каждой золотой коронки Айлону Маску будет капать % в «догекойнах».
Просто сейчас это не модно. А совсем недавно мировую закулису волновал и украинский туберкулез (при поездке в Великобританию на длинный срок надо было делать тест) и особенно корь.
Чтоб увеличился % развития в подострый склерозирующий панэнцефалит, так до 30%.
И заодно, чтоб пробивался иммунитет «западных» вакцин.
И можно смело возвращать евродегенератам пас за «болезнь вейперов".
И результат будет «зеленым», «развитые» страны начнут резко меньше потреблять.
Правда, с декарбонизацией начнутся проблемы, трупы придется жечь.
Как и например сердечные заболевания хотя напряпую не страшные для окружающих, но забирающие в мир иной гораздо больше чем кашель.