Доходи виробників нафти в 2021 році можуть досягти рекордних рівнів, перевершивши показник більш ніж десятирічної давнини, коли барель Brent коштував майже $150, вважають експерти норвезької дослідницької компанії Rystad Energy, пише РБК.
Доходи виробників нафти в 2021 році можуть досягти рекордних рівнів — експерти
Що прогнозують експерти
Згідно із прогнозом дослідницької компанії, який привів в своїй статті Bloomberg, в поточному році сукупний вільний грошовий потік (FCF) сектора зросте до $348 млрд. Попередній максимум був зафіксований в 2008 році і склав $311 млрд. У липні 2008 року нафта подорожчала до $147,5 за барель.
Експерти пояснили очікуване зростання відновленням в секторі сланцевої нафти в США в 2021 році.
Читайте також: Відновлення глобальної економіки штовхає вгору ціни на нафту і зростання її видобутку
Надприбутки компаній
На їхню думку, компанії не тільки відіграють збитки останніх років, але і отримають надприбуток в розмірі $60 млрд. Зростання цін на нафту підштовхне вгору виручку нафтовиробників.
Однак компанії, замість того щоб пустити доходи на розвідку нових родовищ, будуть нарощувати прибуток, написав в огляді глава відділу розвідки і видобутку нафти в Rystad Energy Еспен Ерлінгсен.
За розрахунками норвезької компанії, сукупна виручка сектора в 2021 році зросте на 55%, проте капітальні витрати збільшаться лише на 2%.
У Rystad Energy додали, що мова йде про незалежних нафтовиробників, акції яких торгуються на біржах.
Ціни на нафту на «Мінфіні»
Така стратегія в корені відрізняється від попередніх циклів і викликана тиском з боку інвесторів, які вимагають обмежити витрати і повернути гроші акціонерам.
Однак експерти стурбовані, чи зможуть дисципліновані виробники нафти продовжувати обмежувати видобуток в умовах надприбутків.
У Rystad Energy припустили, що надприбутки можуть привести до зростання числа злиттів і поглинань. Однак вартість подібних угод уже зросла на 30% в порівнянні з минулим роком.
Передісторія
Ціни Brent з початку року піднялися на 45% і на торгах 23 червня вперше з жовтня 2018 року перевищили $76 за барель.
Чи готові ви інвестувати в акції США?
До того ж все більше експертів допускають, що нафта цілком здатна подорожчати до $100 за барель.
В останні дні відбувається помітна корекція цін близько $72−73. Вона пов'язана з несподіваними припущеннями Федрезерву про більш швидкий порівняно з попередніми запевненнями термін підвищення ставок — «вже» в 2023 році.
На червневій зустрічі ОПЕК+ було прийнято рішення про підвищення видобутку в червні на 0,35 млн бар/добу і на 0,44 млн бар/добу в липні. Ще додатково на 0,35 і 0,4 млн бар/добу відповідно підвищує виробництво Саудівська Аравія.
Крім того, на ціни активно впливає масштабне вливання грошей з боку центробанків, і насамперед ФРС США, для стимулювання економіки. Воно робить доступнішими кредити, інвестиції, сприяє схильності до покупок ризикових активів.
В цілому за рахунок цього здійснюється тиск на американську валюту, в якій вимірюються ціни нафти. Свою роль відіграє і літній автомобільний і сільськогосподарський сезон з підвищеним попитом на паливо.
Коментарі - 3