Торги в четвер знову не потішили шанувальників гривні. Попит перевищував пропозицію і Нацбанк був змушений двічі виходити на ринок. У перший раз (перед обідом) він провів інтервенцію з продажу долара за курсом 27,55 гривень і продав близько $50 млн. Але це не остаточно заспокоїло ринок і ближче до кінця обіду НБУ знову з'явився на міжбанку з продажем за курсом 27,56 гривень. Продавці і спекулянти зреагували на другий меседж від регулятора та виставили котирування трохи нижче за рівень НБУ.
Курс долара істотно злетів: що відбувається і чим це загрожує Нацбанку та українцям
Усіх учасників ринку насторожує відсутність особливих причин для зростання котирувань. Так — обсяги пропозиції дещо знизилися, так — частина продавців стали притримувати частину валютної виручки. Ці тенденції присутні. Але водночас — значного сплеску попиту на валюту немає. Нафтотрейдери лише частково збільшили свої обсяги купівлі валюти через зростання вартості енергоносіїв на зовнішніх ринках, хоча й стали помітнішими з купівлею валюти автодилери і рітейлери продуктів харчування та електроніки. Але все це навряд чи ті обсяги, щоб «рухати» вгору курс відразу на 8−27 копійок, як це відбувається останніми днями.
Тому основна частина дилерів банків вказує на спекулятивну складову зростання курсу долара останніх днів. Не особливо радує подібна ситуація і сам Нацбанк. Зростання котирувань позначиться найближчим часом на цінах. А вже існуючий рівень офіційної інфляції в 9,5% річних буде тільки «квіточками», якщо котирування продовжать зростати такими самими темпами ще один-два тижні. Тому регулятору доведеться дедалі більше втручатися в хід торгів з новими інтервенціями, щоб збити спекулятивну гру «на підвищення».
Нацбанку зараз потрапити у новий скандал з недотриманням прогнозів щодо інфляції і стати головним винуватцем усіх цінових бід для населення — явно небезпечно як з політичної, так і з економічної точок зору.
Та й вкладники гривневих депозитів, за якими ставки і так низькі, та ще й такі, що оподатковуються — можуть дуже швидко вийти з купівлею валюти на паніці та остаточно «поховати» і стабільний курс гривні, і усі переможні реляції Нацбанку про довіру до банківської системи та нацвалюти. Тому у регулятора немає часу на особливі роздуми. Йому потрібно терміново «заливати» ринок доларом через інтервенції, щоб збити ажіотаж, що зароджується.
Лічильник часу із прийняття рішень щодо стабілізації курсу для чиновників Нацбанку вже запущено і вимагає оперативного та жорсткого втручання в ситуацію. Ховати голову в пісок нічого. Інакше усі розмови топ-менеджменту НБУ про політику згладжування курсових коливань і стабільні ціни — стануть для ринку і населення лише порожнім звуком. А втрата довіри до регулятора загрожує серйозними негативними наслідками вже як для гривні та української економіки і персонально для керівників Нацбанку, так і для влади в цілому.
Хід торгів:
З самого ранку котирування долара почали швидко зростати за рахунок перевищення попиту на валюту над пропозицією. До 11:00 долар виріс відразу з 27,25/27,27 до 27,365/27,38 гривень, а потім швидко дішов до позначки 27,40/27,42 до опівдня.
Ближче до обіду на торги вийшов НБУ і продав близько $50 млн за курсом 27,55 гривень, але повністю спекулятивної атаки на гривню він цим не усунув і о 13:00 котирування досягли позначки 27,50/27,52.
Наприкінці обіду Нацбанк вийшов на ринок вже вдруге з продажем за курсом 27,56 гривень. Це дещо стримало зростання апетитів продавців і спекулянтів. Вони стали виставляти котирування трохи нижче за рівень НБУ. В результаті — на 16:00 долар котирувався у межах 27,52/27,555 гривень, але після остаточного уходу регулятора до 17:00 долар підріс до 27,53/27,56.
Обстановка на міжбанку залишилася знервованою і Нацбанку треба терміново вживати заходів для вирівнювання ситуації на міжбанку.
Головні події 24 червня на валютному ринку:
- Долар за день виріс з ранкових 27,25/27,27 гривень відразу до 27,53/27,56.
- Нацбанк сьогодні на ринок виходив двічі. У перший раз продав близько $50 млн за курсом 27,55 гривень, а потім продавав до кінця сесії валюту за курсом 27,56.
- Довідковий курс НБУ на 12:00 склав 27,3749 гривень, а офіційний курс на 25 червня 2021 року встановлено на рівні 27,4589 гривень за долар.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 57
Ти вже який рік людей в доллар заганяеш? Коли в 2019 доллар був 22.70 то ти ще перед тим казав, купуйие, буде 29. Мало ти людей кинув своею філософіею?
деньги себе делало, этим все занимаются
Всех участников рынка настораживает отсутствие особых причин для роста котировок. Да — объемы предложения несколько снизились, да — часть продавцов стали придерживать часть валютной выручки. Эти тенденции присутствуют. Но в тоже время — значительного всплеска спроса на валюту нет. Нефтетрейдеры лишь частично увеличили свои объемы покупки валюты
Все ждут а оно не пробивается не идет к 20 ну как же так Страна, это называется забыли все Бюджетик ) Шмыгаль проморгал ой дыра дырень на новый год заложили 29,2 а плаваем в 27 так корабЕль может и потонуть, а еще выплаты то сколько ема еее, еще Дельта + корона 4 я волна капец укрепление гривны прям оравдано
На с ними мерятся нужно, а не с европой, к которой мы никакого отношения не имеем. Мы же совок.
а вы не покупайте их никому не нужных долларов — они за ваш счет и не будут жить. все просто.
Но там свои проблемы…
Тут последнее время труба рупор была сильная гривна 26… просто наблюдение/констатация
1) пока высокие цены на металл и пшеницу (хотя и пошлю, чуть вниз, но пока не критично)
2) продолжение политики количественного смягчения в США и ЕЦБ, советую почитать по подробнее о самом процессе именно американские источники. Узнаете много интересного по самой технологии и поймете, надеюсь, как это отразится в конечном итоге на развивающихся рынках, т. е.на нас.
3) пока туризм не на пике и граждане сдают больше, чем покупают, что обеспечивает положительное сальдо притока валюты с этого сегмента на межбанк в конечном итоге.
4) есть реальные нюансы, связанные с открытием рынка земли и открытием части подматрацных долларовых сбережений граждан.
5) нерезы будут в первой декаде пока заинтересованы в НИЗКОМ курсе, для вывода дивидендов.
Это так, крупными мазками в связи с замечаниями об однобокости. Удачи!!! Изучайте матчасть, на этом этапе не все так плохо для Украины. Хотя факторы падения ВВП, сокращения населения на фоне уже 10% официальной безработицы и застоя в экономике тоже имеют место быть. Не забываем, что США и в какой-то степени ЕС сейчас принципиально иметь дешевый доллар и евро.
попробуйте сами спрогнозировать курс на месяц вперед.
тут всё на вероятностях, а не точных цыфрах, к сожалению демона лапласа пока не создали, да и он будет выдавать вероятности, а не 100% прогнозы
оставлял в другой теме эту ссылку. в общем S&P ожидало курс 29 в 2019 году ну и немного промахнулись, как и с 2020…
Нічого особливого нема, зараз йде гра Банків, літом ще вернемось до 27 і нище.І не потрібно слухати тут тих перляків, які купили бакс по 28.50,тепер сидять і заганяють всих в доллар.
и одни и другие резко пропадают или переобуваются, когда реальность не соответствуюет их волхованиям.
большинство пытается притягивать факты за уши, объясняя тренд.
гадалки-с