Понад 5 мільйонів людей стали мільйонерами у 2020 році — попри економічні негаразди, до яких призвела пандемія. Про це йдеться в дослідженні міжнародної фінансової групи Credit Suisse, пише BBC.
За рік пандемії кількість мільйонерів значно зросла (дослідження)
Мільйонерів побільшало
Водночас із тим, як багато бідних жителів планети за цей період стали іще біднішими, кількість доларових мільйонерів досягла 56,1 мільйона.
Приблизно 1% дорослих людей по всьому світу у 2020-му стали мільйонерами вперше в житті.
Що сприяло зростанню
Зростанню їхніх статків посприяло передусім зростання фінансових ринків, а також стрімке здорожчання нерухомості, зазначають автори звіту.
Експерти зазначають, що нарощування активів проходило у повному відриві від економічних проблем, які принесла пандемія.
Читайте також: Мільярдери в США заробили понад $500 мільярдів за час пандемії
За словами одного з авторів дослідження, економіста Ентоні Шоррокса, навесні минулого року пандемія Covid-19 завдала різкого короткочасного удару по світовим ринкам, але вже до кінця червня 2020-го цей ефект значною мірою був нівельований.
«Світове багатство не лише встояло перед подібними потрясіннями, але й зросло швидкими темпами вже у другій половині року», — додав експерт.
Згідно зі звітом Credit Suisse, загалом світові багатства за минулий рік зросли на 7,4%.
Водночас розподіл цього приросту був нерівномірним, зазначає Ентоні Шоррокс.
За його словами, в людей з більш низькими доходами, для яких фінансові активи відіграють меншу роль, процес зростання статків призупинився, а багатьох випадках, навпаки, показав падіння.
З початку 21 століття кількість людей у світі зі статками від $10 тисяч до $100 тисяч збільшилася в понад три рази — з 507 мільйонів у 2000 році до 1,7 мільярда у середині 2020 року.
Читайте також: Статки найбагатших людей США зросли на $434 мільярди за два місяці. Коронавірус не перешкода
Автори звіту кажуть, що ці зміни відображають покращення добробуту в країнах, що розвиваються — особливо в Китаї, — та зростання кількості середнього класу у світі.
Однією з ключових причин зростання на фінансових ринках та ринку нерухомості експерти називають низькі відсоткові ставки, запроваджені центральними банками.
Проте така політика, зазначає інвестиційний директор Credit Suisse Наннетт Хехлер-Файдхерб «коштувала дорого».
«Державний борг у відношенні до ВВП зріс в усьому світі на 20 відсоткових пунктів, а в окремих країнах ще більше».
Читайте також: 82% всіх грошей світу володіють мільйонери (дослідження)
Коментарі - 1