Через обмежену пропозицію і зростаючий попит ціни на житло в усьому світі різко досягли рекордного рівня за 13 років. Це зумовлює побоювання з приводу того, як довго цей ринок залишиться в подібному «розпеченому» стані, пише Investing.com з посиланням на CNN Business.
Світовий ринок нерухомості опинився у розпеченому стані — шалений попит на житло і рекордні ціни за 13 років
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Що відбувається
Фактично це підтверджує і глобальний індекс цін на житло від МВФ, що стежить за ситуацією на ринку житла в 57 країнах. Індекс уже перевершив попередній пік 2008 року.
Oxford Economics також підрахував, що в багатьох великих країнах ціни на житло піднялися на понад 10% в річному численні.
Ажіотаж відбувається і з акціями даного сектору. Біржовий фонд iShares, що стежить за житловою нерухомістю, в цьому році виріс на 23%, значно випередивши широкий індекс S&P 500. Акції американських компаній, які будують квартири і будинки, таких як AvalonBay Communities і Invitation Homes, зросли на 31% і 26% відповідно.
Заміські будинки і дачі користуються не меншим попитом, ніж міська житлова нерухомість. Згідно зі звітом Національної асоціації ріелторів США (NAR), у 2020 році обсяг таких продажів виріс на 16% порівняно з попереднім роком. Ця тенденція перейшла також на 2021 рік: продажі виросли на 33% порівняно з минулим роком аж до квітня.
54% житлових будинків були продані за ціною, яка перевищує ціну їх пропозиції, що є рекордним показником.
За цими цифрами стоять божевільні факти: для того, щоб придбати житло, клієнти готові піти практично на все. Наприклад, запропонувати на $1 млн більше за вказану ціну або заплатити клієнтам-конкурентам сотні тисяч доларів, щоб вони відкликали свої заявки.
Читайте також: Нова іпотечна держпрограма генеруватиме 7−8 тисяч кредитів на рік
Що очікують експерти
Загроза підриву ринку житла може виявитися дуже серйозною, зважаючи на інтенсивні «війни» ставок клієнтів, нестачу будматеріалів і перспективу підвищення процентних іпотечних ставок.
Ринку житло доведеться наштовхнутися на серйозне випробування, коли почнеться зростання вартості запозичень, про що Федеральна резервна система повідомила в середу, 16 червня. Ймовірніше, підвищення ставок відбудеться раніше, ніж очікувалося, через побоювання з приводу зростання інфляції.
Однак поки що не все так погано. Компанія Lennar Corporation з Маямі, що займається будівництвом і продажем житла, в своєму звіті про прибутки та збитки цього тижня повідомила, що обсяг замовлень на будинки продовжує зростати. Після цих новин її акції підскочили на 3,6% на торгах у четвер, 17 червня.
Коментарі - 17
https://news.finance.ua/ua/news/-/495192/ukrayintsi-skupovuyut-neruhomist-za-kordonom-spysok-krayin-z-najkrashhymy-tsinamy
https://gazeta.ua/articles/economics/_ak-zaoschaditi-na-remonti-kvartiri/1038359
В данной ситуации, денег стало в разы больше, все в мире включили печатный станок. А вот товары, увы- не печатаются на таком станке =)