За даними Нацбанку, в період з 14 по 18 червня регулятор викупив на міжбанку $113,8 млн, а продав $20 млн.
Валютні інтервенції Нацбанку: за тиждень на ринку куплено майже $114 мільйонів, продано $20 мільйонів
Перед цим 8 тижнів поспіль НБУ не виходив на міжбанк з валютними інтервенціями (тобто не купував і не продавав валюту).
Всього з початку року НБУ викупив на ринку $819,3 млн, а продав $90 млн.
За словами заступника голови Нацбанку Юрія Гелетія, «ми не плануємо валютні інтервенції заздалегідь, це неможливо. Ключовими факторами присутності або неприсутності на валютному ринку є амплітуда і швидкість зміни валютного курсу в будь-який бік протягом дня». Він зазначив, що з початку червня, з активізацією попиту інвесторів-нерезидентів на ОВДП, значно збільшилася пропозиція іноземної валюти і курс став досить швидко ревальвувати. Саме для згладжування надмірних коливань НБУ і купував валюту на міжбанківському ринку.
Валютні інтервенції НБУ
Нагадаємо
У період з 7 по 11 червня 2021 року НБУ купив на ринку $375 млн, а в період з 31 травня по 4 червня — $40 млн.
У 2020 році НБУ викупив на ринку $4,93 млрд, а продав $3,89 млрд.
Бажаєте знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 6
«На мою думку, це пов’язано перш за все з великим масштабом операцій по ОВДП, погашення, емісія, хтось з потужних гравців виходив у доллар, а виходити в доллар краще, коли курс гривні посилюється. І хтось заробив великі проценти в доларах. Після цього, думаю, що курс має прийти до рівноваги. А рівновага, на мою думку, — десь 27,50 гривень. В силу того, що зараз на фінансових ринках відбувається несподівана девальвація євро, то це додатковий стимул до посилення доллара і послаблення євро. Ці фактори — головні. Потужні гравці завжди впливають на курс у вигідному для них напрямку», — пояснює Савченко.
Економіст радить тим, хто розмірковує, що робити з валютою, звернути увагу, яку дохідність приносить їм євро, долар і гривня.
«Євро традиційно низька і зараз вона падає. Я би радив 50% тримати в гривні під високі відсотки, хоч зараз вони і не такі високі - 8−9%. А решту — в доларах тримати», — пояснює він.