18 червня Приватбанк у повному обсязі перерахував до держбюджету 19,4 млрд грн дивідендів, спрямованих на виплату акціонеру банку — державі. Про це повідомила голова наглядової ради банку Шерон Іскі.
Приватбанк перерахував до бюджету 19,4 мільярда
Заява Іскі
«Приват чергового разу доводить, що державна компанія може і має бути ефективною завдяки високій якості корпоративного управління, що дозволило вивести банк на новий рівень управління прибутковістю і ліквідністю. Чистий прибуток Приватбанку у 2020 році — 61,2% прибутку всіх українських банків», — заявив голова.
Читайте також: Приватбанк сплатить до держбюджету 19,4 мільярда дивідендів, Ощадбанк — 897 мільйонів
Згідно із погодженою Наглядовою радою та затвердженою Урядом річною звітністю за 2020 рік Приватбанк спрямував на виплату дивідендів державі 19,4 млрд грн, що становить 80% чистого прибутку за 2020 рік.
Згідно з річним звітом банку його чистий прибуток за підсумками 2020 року становив 24,3 млрд грн.
Читайте також: Приватбанк перерахує до держбюджету майже 25 мільярдів прибутку
Нагадаємо
За перший квартал 2021 року прибуток Приватбанку склав 8,5 млрд грн, що на 27% більше показника першого кварталу 2020 року.
Читайте також: Кабмін зменшив розмір відрахувань прибутку держпідприємств
У 2020 році норматив розміру дивідендів для держпідприємств становив 50%. При цьому для Приватбанку він становив 75%, Нафтогазу — 95%, для Ощадбанку, Укрексімбанку, Укрзалізниці та Укргідроенерго — 30%.
Раніше Кабінет міністрів затвердив норматив відрахування частини прибутку держпідприємств до держбюджету на рівні 50%, виключення — Приватбанк (75%), Нафтогаз (95%).
Ощадбанк, Укргазбанк і Укрексімбанк сплатять до бюджету 50% свого чистого прибутку, а Приватбанк — 75%.
У квітні 2019 року Кабмін зобов'язав компанії з державною часткою направити на виплату дивідендів 50% чистого прибутку за минулий рік.
Коментарі - 10
Гривна нужна
А если посчитать рефинансирование от НБУ с момента национализирования?
Зато все при зарплатах и премиях.
Задолженности по текущему обслуживанию рефинанса НБУ у Привата нет.
Возможно вы подразумевали ОВГЗ Минфина, внесенные в акционерный капитал национализированного Приватбанка.
К сведению, ОВГЗ эмитированы сроком на 15 лет и за это время Приват однозначно выплатит в бюджет страны в качестве дивидентов сумму, превышающую номинальную стоимость ОВГЗ…
Да все те лоси, что рассчитываются банковскими картами
или смартфонами в торговых сетях через терминалы Привата…