З початку року офіційний обмінний курс гривні до долара зміцнився на 4,5%, причому ревальваційні тенденції посилилися з кінця квітня. Про це на брифінгу повідомив заступник глави НБУ Юрій Гелетій, пише Finbalance.
У Нацбанку назвали причини зміцнення курсу гривні
Що відбувається з курсом
За словами Гелетія, українські експортери наростили обсяги продажів.
«Зокрема, за рахунок зростання світових цін на продовольство і продукцію гірничо-металургійного комплексу. Як результат збільшився продаж іноземної валюти бізнесом на міжбанківському ринку. По-друге, населення продовжувало продавати більше валюти, ніж купувати. По-третє, поліпшення ситуації на валютному ринку сприяло зменшення військового напруги на кордонах. Крім того, зараз відновився інтерес нерезидентів до українських цінних паперів, що створює додаткову пропозицію валюти «, — зазначив Гелетій.
Читайте також: НБУ не планує валютні інтервенції наперед. Все залежить від курсу — Гелетій
Заступник голови Нацбанку звернув увагу, що з кінця квітня зміцнення гривні «почалося відразу після заяв про завершення так званих» навчань «і почала відведення (російських, — ред.) Військ від українських кордонів», що «знизило рівень невпевненості учасників ринку, і вони почали більш охоче продавати іноземну валюту «.
"У травні вагому підтримку пропозиції валюти надала її продаж з метою сплати квартальних податків, яких, до речі, в травні було зібрано більше, ніж планувалося. Також в травні інвестори-нерезиденти припинили вихід з ОВДП (у травні сальдо їх операцій на ринку було близьким до нулю, тоді як в квітні вони купили $ 260 млн). у червні нерезиденти вже відновили покупку ОВДП і тим самим сформували значну пропозицію валюти. З початку місяця вони продали вже більше $ 400 млн «, — додав Гелетій.
Читайте також: Нацбанк за тиждень скупив на ринку $ 375 мільйонів
Також, за його словами, протягом останніх місяців підтримує ринок хороша кон'юнктура зовнішніх ринків для продукції українського експорту. Зокрема, компанії гірничо-металургійного сектора продали рекордно великі обсяги валюти.
Вагому підтримку пропозицією валюти на ринку надала продаж валюти клієнтами банків на готівковому сегменті.
Коментарі - 7
За внутрішнім боргом — 249,6 млрд гривень, за зовнішнім — 118,8 млрд гривень
Так, найбільші виплати мають відбутися у вересні — 104,2 млрд гривень, у т.ч. за внутрішнім боргом — 22,8 млрд гривень, за зовнішнім — 81,4 млрд гривень.
У червні Україна має повернути кредиторам — 74,6 млрд гривень, у т.ч. за внутрішнім боргом — 62,8 млрд гривень, за зовнішнім — 11,8 млрд гривень.