Мінфін - Курси валют України

Встановити
16 червня 2021, 10:34

МВФ проаналізує закон про податкову амністію

Експерти Міжнародного валютного фонду аналізують ухвалений 15 червня закон про податкову амністію. Фокус дослідження — неможливість його використання для відмивання коштів та корупції та ефективність процедур перевірки, повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман агентству «Інтерфакс-Україна».

МВФ уважно аналізує закон про податкову амністію
Фото: uifuture.org

Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини

Причини уваги МВФ

«Будь-який законопроєкт про податкову амністію повинен містити потужні запобіжники, які унеможливлюють відмивання коштів та корупцію, — підкреслив Люнгман. — Законом також повинні бути впроваджені надійні процедури ретельної перевірки з метою недопущення зловживань публічними діячами, їхніми родичами і тісно пов'язаними особами», — додав Люнгман.

«Одна з цілей цієї амністії — повернення коштів, які резиденти вивели за кордон і які там залишаються у наших резидентів. Для цього вводимо для коштів, які залишаються за кордоном, ставку 7% або 9%. Для коштів, які вони повернуть в Україну і задекларують, — ставка 5%», — зазначив з парламентської трибуни голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Закон передбачає сплату збору з грошової вартості задекларованих активів за такими ставками:

  • 5% — загальна ставка;
  • 7 і 9% — щодо активів, розміщених за кордоном;
  • 2,5% — за ОВДП, придбаними з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року до подачі декларації.

Читайте також: Що станеться, якщо Україна не поверне борги МВФ

Контекст

Верховна Рада у вівторок, 15 червня, ухвалила за ініціативою президента закони про податкову амністію з поправками до Податкового, Кримінального та інших кодексів, який впроваджує можливість задекларувати свої активи для фізосіб з 1 вересня 2021 року. Документи передбачають проведення одноразового добровільного декларування активів фізосіб з 1 вересня 2021 року і до 1 вересня 2022 року. При цьому декларантами не можуть бути особи, які в будь-який період з 1 січня 2010 року виконують або виконували в Україні публічні функції.

10 перевірених способів знизити витрати і почати відкладати

Коментарі - 3

+
+30
bonv
bonv
16 червня 2021, 10:36
#
Зеленський хоче продовження співпраці з МВФ, але на особливих умовах. Без реформ? Жесть.
Як пояснив Зеленський, Україна перебуває у стані війни та змушена «по-іншому обирати» пріоритетні сфери для проведення реформ, тому, на його думку, несправедливо висувати Україні такі ж вимоги, як іншим країнам.
+
+30
Strychkov
Strychkov
16 червня 2021, 13:17
#
Оно у нас особенное, такого наглого шута еуропа еще невидала)
+
0
bonv
bonv
16 червня 2021, 10:48
#
Аналітики Bank of America (BofA) Global Research не очікують подальшого номінального зміцнення гривні, йдеться в дослідженні (BofA) 14 червня.
«Ми, як і раніше, конструктивні щодо Міжнародного валютного фонду (МВФ), але не очікуємо подальшого номінального зміцнення гривні, особливо з огляду на сезонність курсу в третьому кварталі», — зазначено в повідомленні.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися