Аналітики Bank of America (BofA) Global Research не очікують подальшого номінального зміцнення гривні, йдеться в дослідженні (BofA), презентованого 14 червня. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Зміцнення гривні не буде — аналітики BofA
«Ми, як і раніше, конструктивні щодо Міжнародного валютного фонду, але не очікуємо подальшого номінального зміцнення гривні, особливо з огляду на сезонність курсу в третьому кварталі», — підкреслюють аналітики BofA.
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Що відбувається з курсом
Свою оцінку зміцненню гривні надав заступник голови Ради Нацбанку Василь Фурман. Зокрема, він вказав, що насамперед на курс гривні впливає зростання цін на сировинних ринках. «З іншого боку, у нас збільшується імпортна складова», — підкреслив він.
«Другий фактор, чому гривня посилюється — це продаж українцями доларів. Сумарно з початку року було продано більш ніж $1 млрд.
Третій фактор — це нерезиденти і попит на внутрішні облігації державної позики", — зазначив експерт.
Читайте також: Що очікувати від курсу долара на цьому тижні: прогноз
Щодо четвертого фактора, то Фурман вказав на ситуативність. Наприклад, на початку травня гривня значно посилювалася, тому що в цей період сплачували податки, експортери продавали долар. «Або, наприклад, закінчився період виплати дивідендів українськими компаніями, власниками яких є зарубіжні материнські компанії», — додав він.
Прогноз від «Мінфіну»
Готівковий ринок залишиться заручником поведінки міжбанку. Він орієнтуватиметься на два основні чинники:
- котирування міжбанку;
- реальний попит і пропозиція по готівковій валюті в своєму регіоні.
І якщо по курсу готівкового євро банки продовжать оперативно змінювати свої цінники залежно від того, що відбувається на торгах, то обмінки фінкомпаній будуть більш незалежними до постійних змін курсу євро на міжбанку. Періодично їх котирування продажу готівкового євро будуть навіть нижчі за поточні котирування продажу євровалюти на міжбанку.
Читайте також: Долар продовжує дешевшати: що буде з курсом найближчими днями
Основними драйверами для курсоутворення на торгах протягом цього тижня будуть:
- поведінка і курсові завдання найбільших гравців — як місцевих, так і нерезидентів;
- інтервенції Нацбанку з викупу надлишків пропозиції долара на міжбанку та його цінники;
- результати аукціону з розміщення ОВДП 15 червня та опосередковано — рішення регулятора за обліковою ставкою, які будуть оголошені 17 червня;
- співвідношення пари євро/долар на міжнародних ринках з перерахунком курсу євро щодо гривні на українському міжбанку.
Нагадаємо
Курс гривні на міжбанку в понеділок, 14 червня, подолав позначку 27 грн/$ і зміцнився до рекордного в 2021 році рівня — 26,925 грн/$. Проте в другій половині дня у вівторок, 15 червня, він послабився до рівня 27,03 грн/$.
Коментарі - 17
Возможен ли такой аналитик в принципе? Нет. По причине того, что на экономику мира и каждой страны влияют тысячи факторов одновременно и помимо этого случаются экстраординарные ситуации вроде террактов 11 сентября, когда США напечатали несколько триллионов, коронавирус и т. д. Могли ли рестораторы, отельеры, туроператоры предсказать такое как коронавирус, чтобы соломку подстелить. Нет. Многие разорились, не выплатили кредиты. Кто мог предсказать аннексию Крыма, где все эти ворожки, предсказатели, аналитики?
не выкупал бы излишки — курс был бы ниже 25
P. S. українською мовою — «народ», так само, як і кцпською.