Вартість серпневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures становила на 14:20 за київським часом $73,54 за барель, що на $0,67 (0,92%) вище від ціни під час закриття попередньої сесії. Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.
Ціна нафти залежить на сьогодні від перемовин з Іраном. Поки що дорожчає
Ціна липневих ф'ючерсів на нафту WTI на електронних торгах нью-йоркської товарної біржі NYMEX становила $71,13 за барель, що на $0,25 (0,35%) вище підсумкового значення попередньої сесії. Попередні торги за еталонами завершилися на рівні $72,86 і $70,88 відповідно.
Станом на 09:58 за київським часом ціну на нафту марки Brent встановлено на рівні $73,07 за барель. На відкритті Brent торгувалася за ціною $73,09 за барель, що на 23 цента вище від рівня під час закриття торгів ($72,86).
Індекси цін на нафту еталонних марок на «Мінфіні»
Що стало причиною подорожчання нафти
Перемовини щодо іранської ядерної угоди навряд чи завершаться до президентських виборів в ІРІ, запланованих на 18 червня, повідомляє S&P Global Platts з посиланням на заяву заступника голови МЗС Ірану Аббаса Арагчі.
«Якщо обговорення затягнуться, існує ймовірність, що новий уряд займе іншу позицію в перемовинах, що може дедалі більше відтермінувати досягнення угоди», — вважають аналітики ING. Вони очікують, що Іран збільшить поставки з поточних 2,4 млн барелів на добу (б/д) до 2,6 млн б/д у третьому кварталі і до 3 млн б/д — у четвертому. Однак, якщо перемовини розтягнуться на друге півріччя, ці поставки перебуватимуть під знаком питанням.
Аналітики відзначають, що якщо Іран не відновить експорт у короткостроковому періоді, ОПЕК+ доведеться далі нарощувати видобуток, щоб задовольнити очікуваний попит.
Читайте також: Ціна нафти Brent вперше за два роки перевищила $72 за барель
Які ще фактори варто врахувати
Тим часом управління енергетичної інформації Міненерго США (EIA) підвищило прогноз видобутку важко видобувної нафти у червні на 32 тис. б/д з раніше очікуваних 7,765 млн б/д порівняно з 7,707 млн б/д у травні. У липні EIA очікує збільшення видобутку до 7,803 млн б/д.
Деяке занепокоєння інвесторів також спричинила епідеміологічна ситуація в Європі. Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон у понеділок, 14 червня, оголосив про подовження обмежувальних заходів у країні ще на чотири тижні, відсунувши термін їх зняття з 21 червня на 19 липня. Мета — дедалі більше охоплення мешканців країни вакцинацією від covid-19.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 1