Україна і МВФ продовжують перебувати в тісних дискусіях після завершення першого перегляду програми stand-by, необхідного для виділення другого траншу. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на підсумки брифінгу керівника комунікацій МВФ Джеррі Райса.
МВФ поки не бачить підстав для видачі нового траншу Україні
Прогресу мало
За словами Райса, існуючого на даному етапі прогресу недостатньо для розгляду рішення про виділення чергового траншу.
«Певний прогрес досягнутий, але для завершення першого перегляду більше потрібно», — сказав представник МВФ, не уточнивши деталей.
Райс нагадав, що метою обумовлених в рамках програми заходів є поліпшення управління в Нацбанку і законодавства про банківський нагляд, середньострокове зниження бюджетного дефіциту, посилення антикорупційної вертикалі і судової системи.
Передісторія
13 лютого місія МВФ в Україні з питань першого перегляду програми для України в форматі stand-by завершилася безрезультатно.
За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаль, в переговорах з МВФ залишилося п'ять невирішених питань.
МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на близько $ 5 млрд з негайним виділенням $ 2,1 млрд першого траншу.
Читайте також: Марченко: «Для нас ключовий базовий сценарій — те, що ми в програмі з МВФ»
Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляди програми: за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року — із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня і 1 грудня цього року і 15 травня і 15 жовтня — наступного.
Коментарі - 9
Больше вреда от дураков, которые умничают, чем от умных, которые валяют дурака…
«Чи може бізнес побоюватися конкретно цього закону? Ні. Ну, включили вас у реєстр. Боже мій, що тут такого? Однак того, що може трапитися якась інша системна і неправова історія, бізнес боїться. Ми бачимо, що він почав виводити гроші з України», — зазначив Фурса.
За його словами, відтік коштів із країни має досить масштабний характер.
«Якщо вивчити баланс, що бізнес робить із валютою (купує або продає, тобто виводить гроші або заводить), можна чітко побачити, що зараз він виводить долари із країни. Попри привабливі умови зовнішньої торгівлі та супервисокі ціни бізнес побоюється. Це схоже на ситуацію 2005 року, коли [лідерка „Батьківщини“, експрем'єр-міністерка України] Юлія Володимирівна [Тимошенко] бігала і кричала про реприватизацію. Тоді бізнес теж злякався і перестав інвестувати, і це тут же відбилося на економічному зростанні країни», — підкреслив Фурса.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/finance/oleg-bahmatyuk-nastupni-tri-roki-ukrajina-obiydetsya-bez-mvf-mi-mozhemo-zaluchiti-150-mlrd-investiciy-novini-ukrajina-11447125.html