Сьогодні, 9 червня, парламент Сальвадора надав біткоїну офіційний статус платіжного засобу. Найближчим часом документ буде підписаний президентом країни Наїбом Букеле. У влади Сальвадора буде 90 днів після набрання законом чинності, щоб створити відповідну інфраструктуру.
Біткоїн вперше стане платіжним засобом нарівні з доларом. Що це означає
Прийняття біткоїнів до оплати стане обов'язковим в країні, пише РБК. «Мінфін» вибрав головне, як це вплине на цифрові активи і які країни можуть найближчим часом взяти приклад з Сальвадору.
Навіщо це Сальвадору
Після присвоєння статусу платіжного засобу біткоїну в Сальвадорі головна криптовалюта зросла на 5%, а її капіталізація збільшилася до $643, за даними CoinGecko. На 12:00 вартість біткоїна на криптобіржі Binance становила $34,1 тис.
Сам Сальвадор не має жодної ваги для крипторинку, в країні немає навіть власної національної валюти, а всі розрахунки здійснюються в доларах, зазначив керівник аналітичного департаменту AMarkets Артем Дєєв. На його думку, країна вирішила прийняти біткоїн як платіжний засіб, так як це допоможе мігрантам переказувати гроші своїм сім'ям у Сальвадорі.
«Вся економіка цієї країни на 70% залежить саме від таких грошових дотацій від мігрантів, які виїхали на заробітки в інші країни», — додав аналітик.
Тому глобально для крипторинку рішення влади Сальвадора не має жодного значення — вважає Артем Дєєв. Набагато важливіше, за його словами, заяви влади тих країн, які мають намір боротися з цифровими активами або жорстко їх регулювати. Експерт нагадав про заяву колишнього президента США Дональда Трампа, який назвав біткоїн шахрайством, а також закликав американську владу «дуже жорстко» регулювати обіг цифрових активів на території країни.
Читайте також: Що буде з доларом, коли з'явиться його цифровий аналог
Хто далі візьме естафету
Прийняття біткоїна як платіжного засобу в Сальвадорі — історична віха, яка знаменує визнання біткоїна як інструмента для передачі вартості з боку не просто роздрібних чи інституційних користувачів, а національних регуляторів, — підкреслив директор сервісу обміну криптовалют Alfacash Микита Сошніков.
На його думку, приклад Сальвадора можуть наслідувати й інші країни, які відрізняє висока залежність від переказів емігрантів, гіперінфляція національної валюти, економічна нестабільність або санкційні обмеження, накладені США і Європою.
Інші країни з категорії найбідніших можуть піти на подібний крок, але для цифрових активів це також має дуже невелике значення, оскільки велика частина інвесторів і трейдерів зосереджена в США, розвинених країнах ЄС і державах Азії, — додав Артем Дєєв.
За два дні до прийняття біткоїна засобом платежу в Сальвадорі, про необхідність такого кроку заявив і панамський конгресмен Габріель Сільва. Він закликав владу Панами підтримати криптовалюту, щоб країна могла стати центром технологій і підприємництва. За словами Сільви, Національна асамблея Панами вже працює над відповідним законопроєктом.
Схожу заяву зробив і парагвайський конгресмен Карлітос Рейала. Він натякнув, що незабаром буде оголошено про підтримку Парагваєм криптовалюти на державному рівні.
Читайте також: Кремнієва долина робить ставку на криптовалютні проєкти
Що це означає для інвесторів
На Reddit з'явилося повідомлення про те, що прийняття біткоїна як платіжного засобу в Сальвадорі може негативно відбитися на власниках монети в сфері оподаткування, оскільки Податкове управління США (IRS) тепер зможе розглядати біткоїн як іноземну валюту.
Колишній старший радник IRS Роджер Браун стверджує, що, якщо таке станеться, то будь-який прибуток від торгівлі або інвестицій матиме «звичайний» податковий характер, пише Decrypt. Наразі відносно криптовалюти діє нижча відсоткова ставка на приріст капіталу для активів, які перебувають у власності більше року.
У березні 2014 року IRS випустило повідомлення про те, що криптовалюта є власністю, а не валютою для цілей федерального податку на дохід США. За словами Брауна, така позиція пояснювалася, в тому числі і тим, що цифрові валюти не є законним платіжним засобом в жодній країні світу, а після рішення влади Сальвадора виникають передумови для того, щоб IRS позначила їх як валюту.
Сам Браун, проте, не вважає, що Податкове управління США вноситиме будь-які зміни в податкові правила для біткоїна тільки через те, що монету визнали законним засобом платежу в Сальвадорі.
Незважаючи на важливість цього рішення, Сальвадор не перебуває на рівні Європейського союзу або іншої великої економіки, пояснив Браун. У той же час він не виключив, що в майбутньому IRS може переглянути податкові правила щодо головної криптовалюти, якщо й інші країни почнуть використовувати ту як засіб платежу.
Коментарі - 35
Попрошу більше не називати Сальвадор державою, тепер це помийка :)
Интересно другое. Вряд ли Сальвадор можно назвать полностью суверенным государством. А значит, все это делается при подержке, или, как минимум, непротиводействии со стороны более влиятельных государств и организаций. Осуждений и призывов ввести сканции что-то не слышно…
А вы ещё гондурасом обзываетесь. Сальвадор — вот где уровень днища.
Мысль эксперта не понятна. Сам по себе обмен валют разве облагается какими-либо налогами? Нет, не облагается даже теми 5% от прибыли которыми облагаются инвестиции в ценные бумаги. Так в чём минусы?
Примерно тот же подход собираюстя сделать в Украине, но закон про виртуальные активы и про их налогоображение уже второй год на этапе разработки.
Сомнительно что перевод в битке это то что нужну сальвадорским зарабитчанам. Комиссия на операцию даже сейчас сравнима с минимальной ценой SWIFT-платежа. Если курс битка будет расти то комиссия точно так же вырастет в долларе. Плюс потери на конвертацию из доллара в биток в стране заработка, плюс потери на конвертацию из битка в доллар в Сальвадоре (никто ж не пойдёт в булочную с битком).
Если бы реально сальвадорские власти заботились о заробитчанах и их семьях, а не отрабатывали чей-то теневой заказ — они бы приняли в качестве денег какой-нибудь рипл или стелар, которые сами предлагали такое. Ну или адоптировали ещё что-то из подобных быстрых и дешевых монет. А биток нужен лишь крупным игрокам и спекулянтам.
если осилишь погуглить тему, то быстро удалишь свой «экспертный комментарий»
Зачем тебе?
Если ты не можешь найти эту публичную информацию сам — мой ответ точно тебе не поможет.
===если осилишь погуглить тему, то быстро удалишь свой «экспертный комментарий»
При том что комментарии тут не удаляются в принципе, а редактирование доступно лишь несколько минут. Конечно удалю из-за страха что меня какой-то ононим в интернете аргументированно опроверг.
Если биток будет признан платежным средством, то выпустят карты для крипты и народ будет спокойно ходить в магазины с картой. Ты же сейчас это делаешь ??? Или по-стариковски пенсию только почтальон приносит, т.к. карт боишься ???
А терминалу вообще пофиг какая цифра и в какой валюте будет на цифровом носителе. Пересчитать одну валюту в другую — любой калькулятор справится.
P. S. Кстати, биток в разы рванет вверх когда им разрешат вот так спокойно расплачиваться как и обычной картой. Без вот этих бирж, переводов и комиссий.
смотря как это всё будет работать.
если к карте будет жестко привязан кошелек с битками и каждый раз будет осуществлятся транзакция внутри блокчейна, то это будет ооочень дорого и медленно, но возможно, только возможно, поднимет цену битка.
если биток будет лежать на условном кошельке банка мертвым грузом, а на карте будет отображаться абстрактная циферка битков на счету осуществляя транзакции в фиатной валюте без движения битка вообще — то это будет стоить как и обычная транзакция в фиате. только зачем тогда там биткоин если по факту все оберации будут проводится в фиате?
да и цены будут в разы выше если будут принимать биток как оплату.
Валера, ты сначала хоть немного узнай о крипте, чтобы не писать такие вот глупости про карты. Ты хоть раз «держал» в руках биткоин? А я за него пытался купить пиво, дaже адрес тебе могу подсказать: 2 Churchill Place, Canary Wharf, London. Не рассказуй мне бредовые идеи про карты в бетховенте, пожалуйста.
Биткоину не нужны никакие карты для того чтобы им платить. Проблема оплаты чего-либо биткоином совершенно не в том что нет карт в биткоине. Тут уже несколько раз писалось об основных, но для тебя повторю:
* комиссия за оплату это десяток-другой долларов, чем биткоин дороже тем комиссия больше — и пофиг что ты покупаешь спички за 10 украинских копеек
* фиксация транзакции занимает до часа — а теперь сравни это с секундами которые ты и стоящие у тебя за спикой покупатели нервно ждёте при оплате покупки картой пока терминал магазина свяжется с банком и напечатает текст
Нельзя быть настолько кричаще неграмотным. Это очень плохо, Валера.
Пойди еще за килограммовый слиток золота купи пиво.
И если тебе за этот слиток не продадут пивка, то значит «золото — это никому не нужная хрень» … так получается ???
Как раз проблема в том что сложно обменять биткоин на пиво. Вот как только это будет сделать легко — тогда и будет совсем другое дело.
А как это сделать ??? Я думаю можно придумать варианты — выпустили же биткоин-монеты (металлические, пластиковые и т. д.)
Можно и карты (это к примеру), но такие карты должен кто-то обслуживать. А пока что биткоин не официальное платежное средство — и никто пока этим заниматься не будет
===Пойди еще за килограммовый слиток золота купи пиво.
Почему-то сальвадорцам ты предлагаешь покупать пиво за кусок золота.
===И если тебе за этот слиток не продадут пивка,
Чувак, ты хвастаешься своей глупостью и несообразительностью?
В 2018 году лондонский паб начал продавал пиво за крипту. Я пытался купить бокал в этом пабе. Подчеркиваю что без всяких карт — потому что битку не нужны карты, от слова совсем. И проблема не в том что мне не продали, а в том что процесс покупки сложный и мне было проще и быстрее расплатиться банковской картой. Вот это пиво которое я пытался купить за крипту, но оплатил в итоге фиатом https://x0.at/Ijc8.png
Потому ещё раз: не расказывай мне свои бредни про карту в биткоине — я лучше тебя знаю как платить биткоином, пробовал это на практике. Карта лишь добавит в операцию оплаты ещё одну комиссию банка выпустившего эту карту — вот и всё что даёт в этом случае карта.
Нда, Валера, ты похоже непроходимо (слово которое не понравится модераторам).
Если пофиг то зачем тогда нужен биткоин? Чем оплата в долларах США которые и так используются в Сальвадоре — хуже? Какое преимущество даёт выдуманная тобой «карта в биткоинах»?
Сальвадорцам то что с того? Просто их родственники-заробитчане пришлют им меньше битка поскольку зарплату заробитчане получают в долларах США, а не в биткоинах. А каждая операция с таким подарожавшим биткоином съект ещё больше за счёт комиссий которые вырастут вместе с ростом биткоина.
Не проецируй так явно)
А Япония то хоть в курсе?