Станом на 1 червня 2021 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили $27 839,9 млн. Про це йдеться у повідомленні регулятора.
Міжнародні резерви України скоротилися. НБУ назвав причину
Що впливало на резерви
У травні вони скоротилися на 0,6% через погашення зовнішніх та внутрішніх зобов'язань держави, що були частково компенсовані валютними надходженнями на користь уряду.
Загалом динаміку резервів упродовж травня визначали такі чинники:
- по-перше, операції з управління державним боргом.
Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив $650,6 млн. Зокрема, $529,3 млн були спрямовані на обслуговування та погашення внутрішніх державних облігацій (ОВДП), решта — на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.
Читайте також: Міжнародні резерви України зросли до $28 мільярдів
Водночас валютні надходження на користь уряду склали $417,9 млн, з них $354,3 млн — від розміщення ОВДП.
Крім того, у травні Національного банк та уряд сплатили $64,3 млн (в еквіваленті) на користь Міжнародного валютного фонду;
- по-друге, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на $136,8 млн.
Читайте також: Міжнародні резерви НБУ скоротилися на $740 мільйонів — Данилишин
Нагадаємо
Станом на 1 травня 2021 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили $28 млрд. У квітні вони зросли на 3,6%.
Міжнародні резерви НБУ до 15 березня становили $27,8 млрд у порівнянні з $28,54 млрд на початок місяця.
Чисті валютні резерви НБУ (без урахування запозичених коштів) на початок березня складали $17,63 млрд (на початок лютого — $17,80 млрд, на початок січня — 18,1 млрд).
На початок 2021 року міжнародні резерви України становили $29,1 млрд, чисті міжнародні резерви — $18,1 млрд. Збільшити міжнародні резерви на 15% ($3,8 млрд) в кризовий рік Нацбанку вдалося за рахунок послідовної політики на валютному ринку, а також підвищення вартості фінансових інструментів внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют на $2,3 млрд.
У 2019 міжнародні резерви України зросли на 22% — до $ 25,3 млрд, досягнувши семирічного максимуму.
Читайте також: У 2020 році міжнародні резерви України зросли до восьмирічного максимуму — НБУ
Коментарі - 13
«Ми маємо проголосувати ті закони, за якими ми брали на себе зобов’язання, які проголосили, тоді далі буде зрозуміло. Бажано отримати транш — що раніше, то краще. Коли ці кошти надійдуть, невідомо. Я не оракул. Я хотів ці гроші ще в серпні торік. Їх немає. Живемо? Виживемо і так. Ключовим є питання виплат за державним боргом у серпні. Це нас мотивує домовлятися, шукати компроміс», — сказав міністр фінансів Сергій Марченко.
Також міністр визнав, що без грошей МВФ буде складно.
Эх, если бы пропущенные в цитате «млн» были не опечаткой, а? :)