Сумарне енергоспоживання майнерів біткоїна протягом року не перевищує 113,89 ТВт/год. Водночас при виробництві золота витрачається 240,61 ТВт/год енергії. У свою чергу, банківський сектор споживає цілих 263,72 ТВт/год. Такі дані наведено у нещодавно опублікованому звіті компанії Galaxy Digital, пише forklog.com.
Мережа біткоїн-майнінгу споживає енергії вдвічі менше, ніж банківський сектор — дослідження
► Підписуйтеся на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
Підсумки дослідження
Автори дослідження відзначають, що при аналізі роботи окремих сегментів промисловості або окремо взятих підприємств кількість споживаної електроенергії, а також загальний обсяг викидів вуглеводню, як правило, не афішуються, у той час як мережа основних криптовалют в цьому відношенні повністю прозора.
«Не можна заперечувати, що блокчейн біткоїна споживає значну кількість енергії. Однак саме це робить мережу такої надійною та безпечною», — йдеться у звіті.
Для отримання показників енергоспоживання банківського сектора експертам із Galaxy Digital треба було підсумувати численні енерговитратні процеси, серед яких споживання електрики банківськими відділеннями, банкоматами, центрами обробки даних і навіть витрати енергії при платежах картками.
Читайте також: Майнінг біткоїна вимагає електроенергії більше, ніж уся Аргентина
Підсумкове значення виявилося в 2,3 раза вищим, ніж у мережі біткоїна. Крім цього, в тексті звіту повідомляється, що витрата енергоресурсів при майнінгу ВТС в 12,1 раза нижче, ніж рівень споживання електрики постійно включеними в мережу електроприладами в США. У 19,4 раза показник перевищують і щорічні втрати електроенергії при передачі та розподілі згідно з оцінками Світового банку та Міжнародного енергетичного агентства.
Нагадаємо
Майнінгова компанія Greenidge Generation, що базується у штаті Нью-Йорк, з 1 червня повністю нейтралізує вуглецевий слід від видобутку біткоїна за рахунок купівлі квот на викиди CO2. Фірма закликала інших учасників індустрії приєднатися до цієї ініціативи.
Читайте також: Видобуток біткоїна в Китаї може поставити під загрозу екополітику країни — дослідження
Коментарі - 24
И что? К чему это?
===В блоках могут быть тысячи транзакций.
А я про что? Цитирую себя же: «обслуживает в сотни раз больше транзакций.» Видишь последнее слово?
===Поэтому во сколько раз пока что больше банки обслуживают транзакции — не влияет на факт того, что обслуживание фиатных денег енергетически дороже «жизнедеятельности» криптоденег
Влияет: обслуживание фиатных денег потребляет меньше энергии в расчёте на одну транзакцию.
Майнеры же не сидят на майнинге как на работе, это как правило пассивный доход, помимо основной работы, в кафе, на заводе и т.п.
И конечно энергопотребление оконечных устройств пользователей, на которых храниться инфа о кошельках с битком и через которые проводятся транзакции…
Ведь по сути — банковская сфера — это аналог любой другой сферы — офисы, датацентры и обычное оборудование, 90% времени проводящее в спящем режиме. При этом обслуживающее все финансовые вопросы планеты.
Офисы банков ничем не отличаются от любых других сфер.
Датацентры ничем не отличаются от любых других датацентров.
Соответсвенно, потребление банковской сферы ничем не отличается от потребления любой другой офисной сферы сравнимого размера. А таких сфер очень много. И банально их сложив, получим, потребление на порядки больше генерации. А есть же еще производство, где потребление не сравнимо с офисами и датацентрами.
И банковская нагрузка там далеко не основная. Остаток — офисы и терминалы это вообще мизер (посчитайте процент банковских офисов от всех офисов в городе)
Точно так же можно сказать что затраты на дорогие яхты вполне себе сравнимы на то сколько тратят люди на проезд на общественном транспорте. И почему вы считаете что владельцы яхт слишком много тратят денег на себя если они тратят даже меньше!
минимальные выбросы углекислого газа в атмосферу…
и производство телефонов которыми пользуются владельцы крипты, и производство интернет кабелей по которым сигнал передается — тоже все грязные и затратные веши
А то китайские майнеры ракушек
в одночасье выгребут всех моллюсков
со дна морского подчистую…
Процент офисов/отделений банков среди всех офисов — мизер.
Потребление банкоматов/терминалов — мизер. Уличное освещение жрет на порядки больше.
Потому, неоткуда тут взяться цифрам даже близко к 260 ТВт/ч, что составляет 1% от всей генерации в мире.