Нова концепція накопичувального рівня пенсійної системи передбачає відрахування 2% зарплати співробітника на спеціальні небюджетні рахунки в Держказначействі. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Офіс простих рішень.
Нова накопичувальна пенсійна система передбачає відрахування 2% зарплати кожного
Читайте також: З 2022 року в Україні посилять вимоги для виходу на пенсію
Відрахування будуть введені поряд зі зниженням податків та ЄСВ
Впровадження нової накопичувальної системи відбуватиметься паралельно зі зниженням ОСВ з 22% до 20%, податку на доходи фізосіб — з 18% до 16%, підтвердили в Офісі з посиланням на поданий народними депутатами доопрацьований законопроєкт про накопичувальну пенсійну систему.
«За нашими прогнозами, якщо до кінця цього року буде прийнято відповідний законопроєкт, а також зміни до Податкового та інших кодексів, то вже в наступному році можна буде розробити IТ-рішення та з 2023-го запустити накопичувальну систему», — зауважив Офіс у середу, 12 травня, у Facebook.
Як вказав Офіс, передбачається, що учасник системи зможе вибрати авторизований банк або пенсійний фонд, куди надходитимуть його кошти на зберігання. Регуляторами в цій сфері пропонується визначити Національний банк України і Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку.
«Весь рух коштів учасник системи зможе контролювати через спеціальний електронний кабінет», — вказується в повідомленні.
Передбачається, що накопичені кошти повинні забезпечити людині довічну пенсію. З них також можна отримувати значну одноразову виплату в певних випадках. Крім того, передбачається, що кошти можна буде успадкувати.
При цьому переходити до цієї системи пропонується поступово. «Тому перший час буде співіснувати і солідарна, і накопичувальна системи», — додали в Офісі.
Накопичуйте на пенсію з НПФ «Династія»: 21,09% річних у гривні + 50 грн від «Мінфіну»
Нагадуємо
Законопроєкт було розроблено спільно главою парламентського комітету з питань соціальної політики Галиною Третьяковою і Міністерством соціальної політики. Текст документа поки що не оприлюднено.
Хочете знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 21
посчитал. если я доживу до 90 лет, то верну из пенсионного фонда все что туда уже уплатил. ну, а если дольше, то и навар будет…
а с учетом инфляции и минимальной пенсии.
я лет 10 платил в пенсионный фонд около 2-х минимальных пенсий на тот момент,
и еще 5 около одной, вот и выходит 25 лет до выхода в нуль…
Основною функцією Бюро економічної безпеки буде аналітична робота. Тобто ніфіга робити не будуть. «Скорочення» дармоїдів при владі продовжується.
Бо, знаючи наших розумників когорти Гетьманцева, просто додадуть 2% відрахування від заробітної плати і все :)
и с чистой совестью на покой.
Щоб людина зібрала за 40 років суму, яка дозволить їй отримувати пенсію на рівні своєї зарплати, треба щоб дохідність перевищувала інфляцію десь на 10%. А в реаліях дохідність буде нижче за інфляцію. Але гаразд, допустим за наступні 40 років не буде значних криз з сильним прискоренням інфляції (ви в таке вірите?), зарплата буде рости тими ж темпами, що й інфляція, а дохідність, скоригована на інфляцію, буде нульова (це ще буде непоганий результат). При таких умовах за 40 років людина заробить пенсію приблизно 3% від своєї зарплати на момент виходу на пенсію. Круто!
Покажіть мені хоч один успішний кейс в світі.
Ще трохи потопчемось по граблям і прийдем до того, що на пенсію кожен собі відкладає сам, а хто не зміг, тим всі разом платимо мінімальну соціальну допомогу з бюджету. Державні пенсійні фонди ліквідуються.