Частка доларових резервів в авуари центральних банків до кінця 2020 року скоротилася до 59% - найнижчого рівня за 25 років. Про це свідчать дані дослідження Міжнародного валютного фонду «Структура офіційних валютних резервів» за четвертий квартал 2020 року, повідомляється в блозі організації.
Частка долара у валютних резервах центробанків впала до 25-річного мінімуму
►Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Висновки аналітиків МВФ
На думку аналітиків МВФ, це частково відображає зниження ролі долара США в світовій економіці в умовах конкуренції з іншими валютами, які використовують центробанки в міжнародних операціях. Якщо ці зміни виявляться значними, вони можуть вплинути на валютний ринок і ринок облігацій.
Валютна структура світових резервів, %
«У періоди, коли долар США слабшає щодо основних валют, його частка в світових резервах зазвичай знижується, оскільки зростає доларова вартість резервів, номінованих в інших валютах. У свою чергу, на обмінний курс долара може впливати ряд факторів, в тому числі розбіжність у траєкторіях розвитку економіки США та інших країн, відмінності в грошово-кредитній і податково-бюджетній політиці, а також продаж і купівля іноземної валюти центробанками», — пояснюють аналітики.
«Звертаючись до минулого року, при обліку наслідків змін обмінного курсу ми бачимо, що частка долара США в резервах залишилася в цілому стабільною. Однак з погляду більш довгострокової перспективи той факт, що вартість долара США в цілому не змінилася, в той час як його частка в світових резервах знизилася, говорить про те, що центральні банки дійсно поступово відмовляються від долара США. Деякі очікують, що частка долара США в світових резервах продовжить знижуватися», — резюмують у фонді.
Хочеш зекономити гроші? Вибирай депозит у надійному банку і отримай бонус від «Мінфіну»
Однак в МВФ констатують, що, незважаючи на серйозні структурні зміни в міжнародній валютній системі, що відбулися за останні 60 років, американський долар залишається домінуючою резервною валютою.
Контекст
З моменту введення євро в 1999 році частка доларових активів у резервах центральних банків скоротилася на 12 в. п. (з 71% до 59%), хоча за цей період відзначалися і помітні коливання. Тим часом, частка євро коливалася на рівні 20%, а частка інших валют, включаючи австралійський долар, канадський долар і китайський юань, зросла в четвертому кварталі 2020 року до 9%.
Частка валютних резервів у доларах США, %
В цілому ж за останні 20 років вартість американської валюти щодо основних валют не змінилася. Однак у той самий час спостерігалися значні коливання, які можуть пояснити приблизно 80% короткострокових (квартальних) змін частки долара США в світових резервах з 1999 року. Решта 20% таких змін у МВФ пояснюють в основному рішеннями центробанків про активні купівлі і продажі доларів для підтримки власних валют.
Таку тенденцію в МВФ пояснюють тим, що центральні банки країн з ринком, що формується, і країн, що розвиваються, прагнуть дедалі більше диверсифікувати валютну структуру своїх резервів.
Читайте також: Україні так само потрібен більший прогрес для виділення траншу — МВФ
Коментарі - 2
— А что хочется?
— Чтобы деньги были!:)