Фінрозвідка володіє специфічним програмним забезпеченням для аналізу інформації, пов’язаної з обігом віртуальних активів. Про це в інтерв'ю «Мінфіну» розповів голова Державної служби фінмоніторингу Ігор Черкаський.
Фінрозвідка моніторить обіг криптовалюти — голова Держфінмоніторингу
Суть проблеми
«Питання обігу та моніторингу віртуальних активів стає все більш популярним. Очевидно, що ця сфера має ризики відмивання коштів та фінансування тероризму», — наголосив Ігор Черкаський.
Головний фінрзвідник країни зауважив, що Україна одна із перших поширила антилегалізаційне законодавство на діяльність, пов’язану з обігом віртуальних активів. Але без рамкового профільного закону така регуляція все ж не може бути повноцінною. Втім, він запевнив, що інструменти для роботи фінансової розвідки є.
Читайте також: В Україні запровадять фінмоніторинг віртуальних активів
Звідки дані про обіг криптоактивів
Голова Державної служби фінансового моніторингу назвав основні джерела, звідки фінрозвідка бере дані.
- Постачальники послуг, які пов’язані з обігом віртуальних активів (криптообмінники, біржі), є суб'єктами первинного фінансового моніторингу і зобов’язані інформувати про свої підозри.
- Інформація щодо віртуальних активів надходить, наприклад, від правоохоронних органів або ж від іноземних підрозділів фінансової розвідки.
- Дані самої служби фінмоніторингу.
«Не хочу розкривати всі подробиці, але Держфінмоніторинг також володіє специфічним програмним забезпеченням для аналізу інформації, пов’язаної з обігом віртуальних активів», — запевнив Ігор Черкаський.
З його даними, Державною службою фінансового моніторингу вже передано до правоохоронних органів 9 матеріалів, з підозрою щодо легалізації коштів з використанням віртуальних активів.
Коментарі - 3
А якщо підозр немає?