Колись урядовці переконували громадян, що курс гривні завжди буде фіксований. Цілий Нацбанк і усі топ-чиновники повторювали мантру, що все стабільно, все добре, живіть — не хвилюйтесь. Ті, хто в це повірив — взяв кредит, почав будувати бізнес, — дорого заплатили за свою легковажність.
За 30 років лише 1 з 3 українців матиме державну пенсію
Але то була не найбільша державна афера. Найбільший злочин держави та чиновників у тому, що вони зараз переконують нас з вами, що у нас є пенсійне майбутнє. Платіть ЄСВ і не задумуйтесь. Будьте чемні та виконуйте закони… і вам буде щастя і пенсія на старості літ.
Ні, цього не буде. Цього не може бути в країні, де населення старіє, бізнес давлять податками, а для молоді немає перспектив. Пенсійна система України — це найогидніша фінансова піраміда, яку ви можете згадати. І найбільш огидно, що це все робиться іменем України.
Через 20−30 років українці, які все життя відпахали і чесно все сплачували, прийдуть до тодішніх політиків і запитають — «А де моя пенсія? Мені обіцяли!». А відповідь буде десь така: «Ми вас туда нє пасилалі». Йдіть до тих, хто вам навішував про життєздатність «солідарки» і давив на патріотизм, щоб ви побільше платили податків.
Читайте також: Пенсія для заробітчан: кому і скільки платитиме Україна
Що робити? Найперше, що повинні зробити політики та топ-чиновники — це визнати, що «солідарки» більше не існує. «Солідарка» — це коли 4−5 молодих і працездатних, без особливих зусиль скидаються на гарну пенсію одному пенсіонеру. Зараз це не пенсія — це допомога по бідності для літніх людей.
І це потрібно офіційно визнати. Щоб ніхто більше не будував свої плани в цій по факту неіснуючій системі координат. І це буде відправна точка для побудови нової, стійкої, — можливо не такої теплої та приторно-соціальної, — але стабільної системи пенсійного забезпечення.
Дмитро Боярчук, виконавчий директор CASE Україна
Коментарі - 32
но ПФ распустить не получится — а в остальном — никаких проблем
«Когда-то чиновники убеждали граждан, что курс гривны всегда будет фиксированным.» — такого небыло. Вообще небыло.
«Те, кто в это поверил — взял кредит, начал строить бизнес, — дорого заплатили за свою беспечность.» — и это вранье. Если речь идет о валютных кредитах. то их разрешили выдавать примерно в 2006 году. Когда курс гривны уже упал с 1.8 до 5 гривен за доллар. Автор настаивает что кто-то при этом верил в «фиксированный курс» ?
Ну, а дальше — это просто смесь вранья и зрадофобии в стиле уличных кликуш. Очень позорно, очень. Фу.
ни премьер ни председатель нбу никаких кредитов никому не впихивали.
Те кто брали кредиты в долларах — просто не собирались их возвращать. Что им в конце-концов и разрешили. Вот где афера века.
Серьезно??? Значит когда моя бабушка в 1975 году получила пенсию — 25 рублей — вот то и была та самая «прекрасная солидарка», которой мы лишимся через 30 лет? И будем горько плакать по ней?
— Отчего же он умер?
— Мы его убили. Невозможно было дальше тянуть такие расходы.
Будьте сдержаннее…:)))…
Що нам пропонують? Робити внески в гривні у недержавні пенсійні фонди, і надіятися що через 30 років вони ще існуватимуть і ці внески не знеціняться?
При цьому відсоток буде меньше ніж по депозитах…
Така перспектива мене не приваблює. Уже маю вклад в Ощадбанку з 1991 року. Вистачило…
пенсия колхозника сначала в 6 рублей,
а затем в 12 рублей — это были слёзы, на которые
прожить без подсобного хозяйства было не возможно…
Только всевозможные плакальщики по почившему совку
сами не готовы жить на такие государственные пенсии…
Те же судьи, подавляющее большинство которых оформляют не мизерную пенсию, а государственное пожизненное содержание. И сейчас каждый судья на так называемой «пенсии» обходиться бюджету страны более чем в 66 тысяч гривен, а ведь есть ещё и миллион бывших государственных служащих, у которых «пенсионные» выплаты тоже сильно отличаются от законодательно утверждённых норм для обычных пенсионеров.
Может есть смысл всё-таки законодательно уменьшить кричующую разницу в пенсионных выплатах разным категориям граждан преклонного возраста…
Да и генерировать страшилки из неопределённого будущего
нет никакого здравого смысла, кроме политической целесообразности.
А то, что есть льготные «список 1» и «список 2 » - молчат.
А в них полтора миллиона шахтеров с пенсиями от 15 000 гривен… и куча другого народу.
у бывших госслужащих пенсии уже ниже стандартных сейчас. Они были больше — лет 10 назад.
С миру по нитке — голому рубашка…
Так и тут — судей мало, но выплаты отфонарно большие.
По госслужбе — она никуда не делась…
Госслужащих в пределах миллиона,
и они с завидным постоянством
ежемесячно уходят на пенсию…
— ті хто зараз на пенсії або трудового стажу 5 років і більше лишаються на старій солідарній системі;
— решта, в кого трудового стажу менше 5 років — переводяться на накопичувальну систему разом із грішми, які від них надійшли до ПФ;
— ті в кого трудового стажу більше 5 років можуть добровільно перейти на накопичувальну систему, але тоді при переводі коштів з ПФ до накопичувальної системи зараховується сума лише за останні 5 років.
Примітка: ПФ за змовчуванням є дефіцитним і додується бюджетом, звідти ж і треба буде докидувати коштів замість тих, що перейшли від ПФ до накопичувальної системи.
Проблематика:
— чим латати дірку в бюджеті для наддотування ПФ;
— за таких умов керуючий фонд (який керує накопичувальної системаю) має очолюватися мегапрофесійної командой з бодай «сірою» совістю для збереження і накопичення заосбів фонду.
Короче — дупа.