Популярна брокерська компанія зі США Interactive Brokers (IB) припинила співпрацю з місцевими партнерами і пішла з Росії, пише liga.net з посиланням на джерела на ринку.
Один з найбільших онлайн-брокерів США припинив працювати в Росії
Що сталося
Офіційна причина не зазначається, але деякі російські брокери, що працювали з IB, попередили клієнтів, що компанія зіткнулася з претензіями американського регулятора — Комісії з цінних паперів і бірж (SEC). Та підозрювала IB у недостатньому контролі і боротьбі з відмиванням грошей з боку клієнтів.
Російські клієнти за законом не могли відкривати рахунки безпосередньо у IB, а тому зверталися до вітчизняних компаній-посередників.
Тепер російським брокерам доведеться закрити рахунки, відкриті в американської компанії Interactive Brokers. Таку вимогу озвучив сам американський брокер. Представник IB також повідомив, що компанія обмежує відкриття неперсоніфікованих рахунків.
Так, у п'ятницю, 23 квітня, брокер «Атон» поширив серед клієнтів повідомлення, в якому зазначив, що «IB після штрафу регулятора почав обмежувати роботу з Росією та іншими країнами з певним рівнем ризику і вимагає закрити існуючі рахунки ATON Trading». Компанія пропонує клієнтам зробити переказ на брокерський рахунок в «Атон».
Закриття спільного проєкту з IB підтвердили в пресслужбі брокерської компанії. «Компанія змушена піти на такий крок для забезпечення податкової та правової безпеки рахунків клієнтів, оскільки після штрафу регулятора Interactive Brokers почав обмежувати роботу з Росією і деякими іншими країнами», — повідомив брокер. В «Атоні» додали, що найближчим часом готуються запустити альтернативне рішення для клієнтів, «щоб забезпечити їм можливість самостійної торгівлі на глобальних ринках».
Подібну вимогу з боку IB отримав і «Універ Капітал», розповів керуючий директор брокера Артем Лютик. «Вимога виглядає як liquidation only, тобто ти повинен розпродати активи, після чого рахунок закривається, а гроші виводяться на розрахунковий рахунок. У російських брокерів є альтернатива — це, наприклад, брокери Exante, Sova Capital, але у IB була перевага в тому, що вони надавали відразу великий набір інструментів», — пояснює Лютик.
Раніше
Влітку минулого року The Wall Street Journal повідомила, що Комісія з цінних паперів і бірж США та інші регулюючі органи оштрафували IB на $38 млн за некоректну роботу з протидії відмиванню грошей. Незабаром після цього брокер став обмежувати роботу з клієнтами з Росії.
Читайте також: Топ-10 брокерів, за допомогою яких можна купити акції на іноземних фондових біржах
Що відомо про Interactive Brokers
Це один з найбільших онлайн-брокерів США, який активно працює на глобальному ринку. Компанія заснована ще в 1978 році і вважається однією з найстабільніших.
Брокер пропонує досить низькі комісії. Плата за купівлю або продаж однієї акції складає всього $0,0035, але не менше $0,35 за операцію (тут і далі «Мінфін» наводить комісію за операції на фондових ринках США, комісії на інших біржах можуть відрізнятися).
Тобто якщо ви купуєте дві акції, то заплатити доведеться не 0,7 центів, а мінімальні 35. Разом з тим ETF через Interactive Brokers можна купувати взагалі без комісії. Це єдиний брокер, в якого є такий бонус, у всіх інших комісія за купівлю ETF така сама, як і за купівлю акцій.
Ще одна приємна особливість IB — можливість раз на місяць виводити кошти зі свого рахунку без комісії.
Недолік брокера в досить високій платі за обслуговування: $10 на місяць, а якщо на рахунку менше $2 тис., комісія підвищується до $20. Ця плата знижується на вартість проведених операцій. Наприклад, якщо за місяць ви п'ять разів купували акції, то заплатили за це $1,75, а щомісячна комісія буде знижена на цю суму.
Хочете знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 4
- Запам’ятали ті місця?
- Так!
- То більше туди не ходіть.
А блочить там — хватит, чтоб всех афроамериканцев пять лет на «вэлфере» держать)
Может, тогда б у нас фондовый рынок чуть бы и ожил)