Ескалація військового конфлікту на Сході України погіршила оцінку інвесторами перспектив українського ринку ОВДП. Але в НБУ сподіваються, що ситуація невдовзі зміниться. Про те, що сприятиме поверненню інвесторів на ринок ОВДП, розповів заступник голови НБУ Юрій Гелетій під час «монетарного» брифінгу.
Регулятор розповів, коли нерезиденти повернуться в ОВДП
Що пожвавить інтерес нерезидентів до ОВДП
За словами Юрія Гелетія, до концентрації військ на Сході країни інвестори-нерезиденти активно купували ОВДП. Наразі ж спостерігається невеликий попит з боку нерезидентів.
«Ми сподіваємося, що у разі зменшення військової напруги нерезиденти можуть активно повернутися на ринок ОВДП», — наголосив заступник голови НБУ.
Водночас він наголосив, що вкрай важливим у цьому питанні є також проведення послідовної монетарної політики НБУ і продовження співпраці з МВФ.
«Крім того, ми вважаємо, що в подальшому інтерес нерезидентів до ринку може додатково стимулювати перспективи щодо включення одного з випусків українських державних облігацій у індекс JP Morgan Government Bond Index — Emerging Markets (GBI-EM)», — зазначив спікер.
Щодо прогнозів по внутрішніх залученнях, то Юрій Гелетій повідомив, що в цьому році, крім ролловеру існуючих погашень, НБУ закладає близько 50−60 млрд грн нових залучень ОВДП.
Читайте також: Обсяг ОВДП-портфеля з початку квітня зменшився на 3,84 мільярда
Раніше повідомлялося
Міністерство фінансів на ОВДП-аукціоні 6 квітня залучило до держбюджету 1,088 млрд грн, з яких 532 млн грн — від продажу 3-місячних паперів. Це у 6 разів менше, ніж на аукціонах 2 квітня. При цьому їх дохідність знизилася на 21 б. п. і становить 7,77%.
Основною причиною скорочення обсягу розміщення ОВДП на попередньому аукціоні, на думку експертів, стала відсутність попиту з боку нерезидентів. Вони побоюються інвестувати в Україну після новин про загострення воєнного конфлікту на сході України.
Читайте також: Провал Мінфіну на аукціоні 6 квітня: що буде з прибутковістю ОВДП і чого чекати інвесторам
Коментарі - 13
У немцев много лет избыточные бюджеты.
п. 2 Головна проблема в Україні - це «нецільове використання бюджетних коштв».
п. 3 Кредит під 1,5−3% від МВФ це не зло — зло це п. 2 та ОВДП під 7,5% у валюті
То есть, никаких национальных фондов развития с Катаром и ОАЭ как Зеленский и всякие инвесторы здесь хотят.
Это может приносить прибыли на некоторое время, но потом общество развалится. Многие свалят отсюда как я свалил из США, потому что невозможно будет жить вместе. Что вам не понятно?
Кому нужны эти нерезы?