Антимонопольний комітет розкритикував ідею встановити граничні розміри комісійної винагороди і інтерчейнджу. Про це йдеться у листі голови АМКУ Ольги Піщанської до комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради, пише FinClub.
АМКУ виступив проти законодавчого регулювання інтерчейнджу
Що кажуть в АМКУ
«Законодавче регулювання розміру інтерчейнджу позбавить учасників ринку послуг платіжних систем можливості конкурувати за ціною, що матиме негативний вплив на розвиток конкуренції», — зазначено у листі.
В АМКУ зазначають, що їх основним завданням є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики, зокрема в частині сприяння розвитку добросовісної конкуренції, а «один з найефективніших способів конкурентної боротьби між суб'єктами господарювання є цінова конкуренція».
Читайте також: Еквайринг та інтерчейндж. Приватбанк може відключити українцям безкоштовний Apple Pay і грейс-період
«За таких обставин Комітет не підтримує законодавче регулювання розміру інтерчейнджу», — написала Ольга Піщанська.
Нагадаємо
Як писав «Мінфін», Національний банк України і народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк закликали парламент відмовитися від включення в текст законопроєкту про платіжні послуги (№ 4364) під час його підготовки до другого читання норм про законодавче обмеження граничного розміру комісії інтерчейндж.
Депутати ініціювали зниження комісії за послуги банку-еквайєра — з 1,6−2% до 0,5−1,4%, і комісії інтерчейндж для банку-емітента, що входить до неї, — до 0,3−0,9%.
2 квітня 2021 року три банки, які працюють в сфері еквайрингу — Ощадбанк, Приватбанк та Райффайзен Банк Аваль звернулися до парламенту, НБУ, Кабміну і бізнесу зі спільною заявою. Банки заявляють, що знизять комісію інтерчейндж до 2023 року.
Читайте також: Профільний комітет ВР підтримав обмеження комісій еквайрингу, але з нарахуванням клієнтам знижки 1%
Коментарі - 8
Если эту «сверхприбыль» получают банки, то клиенты получают бесплатный банковский сервис и кешбэк в придачу…
Если эту «сверхприбыль» будут получать офшоры собственников сетевых маркетов клиентам от этих денег ничего не светит…
Вот и вся разница…
И это с учётом того, что за всё платит именно клиент…
с другой стороны АМКУ, как госорган начинает маяться дурью…
Антимонопольный комитет Украины (АМКУ) начал расследование против «ПриватБанка» и «Ощадбанка» по признакам злоупотребления монопольным (доминирующим) положением на рынке услуг эквайринга.
По заявлению АМКУ, «ПриватБанк» и «Ощадбанк» устанавливали завышенные комиссии по операциям, независимо от расходов на интерчендж.
https://amcu.gov.ua/news/amku-pochav-rozglyad-sprav-proti-kb-privatbank-ta-oshchadbank
P. S. простой вопрос к АМКУ — почему торговые сети при продаже товаров, работ и услуг за наличный расчёт преднамеренно завышают свои цены, а значит и выручку, на размер комиссионного вознаграждения банкам за эквайринг и интерчейндж.
Может стоит обязать тороговые сети указывать две цены — одна при оплате наличными, а вторая при оплате банковскими картами — ну чтобы торговые сети не получали дополнительную материальную выгоду от продажи своих товаров, работ или услуг при оплате наличными…